Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących

Podobnie jak w poprzednich latach, w mieście będzie zorganizowane wielkanocne śniadanie dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Na poczęstunek zaproszono ok. 220 osób, ale obecnych może być nawet 250.

Są wśród nas jeszcze osoby, którym nie jest obojętny los innych. |   |  fot. arch.

W sobotę 13 kwietnia w Szkole podstawowej nr 8  przy ul. Młodzieżowej 44 w Chojnicach o godz. 10:30 odbędzie się Śniadanie Wielkanocne dla mieszkańców samotnych i ubogich.  Pomysłodawczynią akcji jest radna Joanna Warczak, która podejmuje tę inicjatywę po raz dziewiąty.

Chcemy gościć więcej osób, dlatego zapraszamy również tych, którzy nie otrzymali  zaproszeń, a chcieliby przyjść i poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Z poczęstunku może skorzystać każdy potrzebujący. Dla każdego drzwi będą otwarte – mówi Joanna Warczak, pomysłodawca i koordynator śniadania wielkanocnego.

– Chcemy podzielić się wszystkim co mamy, tak, aby każdy czuł się oczekiwany. Zarazem bardzo dziękuję wszystkim tym, co każdego roku angażują się w śniadanie wielkanocne. Tym bardziej, że z roku na rok tych osób jest więcej. Dziękuję panu burmistrzowi, radnym, społeczności szkoły przy ul. Młodzieżowej, Bankowi Żywności, Powszechnej Szkole Humanistycznej „POMERANIA”, Medyczno-Społecznemu Zespołowi Szkół Policealnych, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, licznym sponsorom, osobom prywatnym i wolontariuszom. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy pomagają.

Dzięki hojności i pomocy wielu instytucji, firm i osób prywatnych na świątecznym stole nie zabraknie żurku, bigosu, klopsików, sałatek, tradycyjnych bab wielkanocnych, a także wielu innych ciast i potraw. Oprócz pysznych smakołyków i miłej atmosfery na gości, a zwłaszcza tych najmłodszych będzie czekało 70 paczek przygotowanych wspólnie przez przedszkolaków z Bajki, ich rodziców i pracowników placówki.

(red.) UM

Zapisz

  1. 9 kwietnia 2019  22:41   zaprosić nauczycieli   rodzic

    wszak po strajku głodni będą a jedno z przykazań stanowi aby głodnych nakarmić nim sie do roboty wezmą a potem tacę zorganizować aby wspomóc bo chyba za nieróbstwo nie pĺaci się

    1
    5
    Odpowiedz