Śmiertelny wypadek na drodze Chojnice - Lichnowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj w nocy na drodze powiatowej pomiędzy Chojnicami, a Lichnowami. Kierujący hondą z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze po czym auto dachowało.

W wyniku poniesionych obrażeń 25-letni mieszkaniec gminy Chojnice poniósł śmierć na miejscu. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.   |  fot. KPP

Dzisiaj ok 1.00 w nocy dyżurny chojnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze powiatowej pomiędzy Chojnicami, a Lichnowami. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego, 25-letni mieszkaniec gminy Chojnice kierujący samochodem marki Honda z nieustalonych przyczyn jadąc w kierunku Lichnów zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze, po czym auto dachowało zatrzymując się na dachu.

Kierujący Hondą, który podróżował sam, w wyniku poniesionych obrażeń  poniósł śmierć na miejscu. Śledczy zabezpieczyli ślady zdarzenia, technik wykonał szkic oraz dokumentację fotograficzną. Pojazd został zabezpieczony do szczegółowych oględzin. Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, policjanci wykonali oględziny, które będą pomocne w ustaleniu przyczyn i  okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Policjanci kolejny raz przypominają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu, przeceniając własne umiejętności za kierownicą. Niestety, ale nawet najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem drogowym. Pamiętajmy o rozsądku na drodze oraz kierowaniu z wyobraźnią. Jedźmy wolniej, a bezpieczniej !

KPP