Ślisko na drogach! - policja apeluje o ostrożność!

Warunki drogowe są bardzo trudne! W związku z tym zadbajmy o zwiększenie koncentracji i zdolności przewidywania tego co się dzieje na drodze. Apelujemy do kierowców, by szczególnie uważali na pieszych i kierujących jednośladami.

Nie zmienimy warunków jakie przynosi nam aura, natomiast mamy wpływ na nasze zachowanie na drodze.   |  fot. KPP

Mżawka, temperatury - w dzień dodatnie, a w nocy ujemne - to wszystko sprawia, że na drogach i chodnikach jest ślisko. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i uwagę podczas spacerów. Oblodzona nawierzchnia staje się niebezpieczną pułapką, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zjechaniem do rowu lub zderzeniem z innym pojazdem. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie.

W ostatnich kilku dniach na drogach naszego powiatu doszło do kilkunastu kolizji z udziałem pojazdów mechanicznych, na szczęście nikt nie poniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci pracowali również przy zdarzeniach z udziałem pieszej i rowerzystki oraz zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwemu kierującemu. 22-latek kierował osobówką mając w swoim organizmie prawie dwa promile alkoholu.

W związku z panującą aurą policjanci apelują, zadbajmy o zwiększenie koncentracji i zdolności przewidywania tego co się dzieje na drodze. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania. Zwiększymy odstęp od pojazdu, który jedzie przed nami, aby w każdej chwili móc bezpiecznie się zatrzymać. Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań nie hamujmy w ostatniej chwili, tylko zwolnijmy dużo wcześniej. Każdy manewr wyprzedzania lub wymijania może być niebezpieczny, dlatego żeby nie stracić panowania nad autem, wykonujmy je mniej gwałtownie. Pamiętajmy również, że żaden, nawet najbardziej nowoczesny system hamowania nie uchroni nas przed lodowiskiem na jezdni.

Apelujemy do kierowców, by szczególnie uważali na pieszych. Z wyprzedzeniem rozpoczynajmy hamowanie przed przejściami. Pamiętajmy, że na chodnikach i na przejściach dla pieszych może być ślisko. Zejście z pasów może więc zajmować więcej czasu, nietrudno też o poślizgnięcie się i upadek, często wprost pod nadjeżdżający samochód.

Policjanci apelują również do pieszych, aby wchodząc na przejście dla pieszych brali pod uwagę wydłużoną drogę hamowania pojazdów. Funkcjonariusze proszą, aby wejście na pasy nie odbywało się w ostatniej chwili. Poza tym nie przechodźmy przez ulicę w miejscach niedozwolonych.

 KPP

Zapisz

 1. 5 grudnia 2018  19:40   I dobre zimowe opony do tego ... (2)   anonim

  I dobre zimowe opony do tego wszystkiego!!!! A nie na szicie jeździć!!!

  2
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 6 grudnia 2018  23:13   Errata   gwizd

   Bidoki miało być, nie nidoki. Przepraszam :)

   0
   0
  • 6 grudnia 2018  23:11   Kolce   gwizd

   Wczoraj rano to tylko kolce by pomogły, bo nidoki z piaskarek znowu za późno wstali.

   0
   0