Śladem naszej publikacji. Promenada

Wczoraj zamieściliśmy artykuł o tym, jak władze gminy Chojnice starają się o to, by przy charzykowskiej promenadzie auta nie parkowały w sposób nieprawidłowy. Dziś otrzymaliśmy maila od jednego z mieszkańców ulicy Jeziornej położonej przy promenadzie.

Charzykowska promenada ułatwiła komunikację rowerową oraz pieszą.   |  fot. ilustrac./D. Wałdoch

„Jestem mieszkańcem wymienionej w Waszym artykule ulicy. Racja, że parkują na niej obcy ludzie, ale jest tam od strony Wolności pięć działek bez możliwości wjazdu na posesję. Od strony drogi jest 1 m przerwy między działką, a promenadą, i auto stojące przy płocie blokuje częściowo ścieżkę i naraża uczestników na kolizję; więc parkujemy auta przy jeziorze.

Nie rozumiemy, dlaczego my mamy dostawać mandaty. Przecież dbamy tam o trawnik, brzeg, kosimy trawę itp. Przedstawcie na portalu też drugą stronę medalu, nas pokrzywdzonych. Reszta właścicieli działek ma gdzie auta parkować na swoim terenie i tak robią; a co z nami? Policjanci to wiedzą i są wyrozumiali. Teraz jest piękna promenada, ale przed 40 laty nasi dziadkowie utwardzali tę drogę. Końmi wciągali podkłady kolejowe, aby wyprzeć wodę. Teraz się tego nie pamięta, bo jest chodnik, ale to też droga dojazdowa do naszych domów.

Niedawno wójt zakazał nawet trzymania łodzi przez zimę. Nic już nie wolno, tylko betony ładne, lampy, parkingów zero. Co my mamy zrobić?” Artykuł ze stanowiskiem mieszkańca przekazaliśmy do Urzędu Gminy w Chojnicach.

Oprac. (je)