Są pierwsze zarzuty po tragedii w Suszku. Usłyszał je były dyrektor starostwa Andrzej N.

Słupska Prokuratura Okręgowa w wyniku śledztwa po tragedii w Suszku przedstawiła zarzut popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków służbowych Andrzejowi N.

Obóz harcerski w Suszku, w którym w wyniku nawałnicy zginęły dwie harcerki z Łodzi.   |  fot. (olo)

Byłemu dyrektorowi Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Chojnicach. Andrzej N., zdaniem prokuratury, popełnił przestępstwo, nie przekazując na niższy szczebel zarządzania kryzysowego alertu pogodowego przed załamaniem pogody i o nadchodzącej nawałnicy. - Alert ten został mu wcześniej przekazany z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku.

Andrzej N. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, a następnie złożył wyjaśnienia zgodne z dotychczas ustalonym w sprawie stanem faktycznym – informuje Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku. Andrzej N. jest obecnie na emeryturze. Za popełnienie zarzucanego mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

- W sprawie obecnie w dalszym ciągu realizowane są zaplanowane przez prokuratora czynności dowodowe, po przeprowadzeniu których będą podejmowane dalsze decyzje, nie wykluczając decyzji o przedstawieniu zarzutów przestępstwa kolejnym osobom – mówi Paweł Wnuk.

(olo)

Zapisz

 1. 11 stycznia 2019  22:01   Andrzej N (1)   anonim

  Będzie dorabiał w celi do komunistycznej emerytury.

  2
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 12 stycznia 2019  11:00   Nie życz innemu   :::SB:::

   czego sam nie chciałbyś doświadczyć *****!

   1
   1
 2. 11 stycznia 2019  08:10   Nic odkrywczego nie ustalili ...   anonim

  Nic odkrywczego nie ustalili :-(

  6
  2
  Odpowiedz
 3. 10 stycznia 2019  18:59   witamy w polsce (1)   anonim

  3 lata puchy tyle jest warte życie dwójki dzieciaków.

  5
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 11 stycznia 2019  20:40   Myślisz BARANIE,   Meteo

   że gdyby nawet taki komunikat dotarł do wszystkich w powiecie, to ktoś by posłuchał i spier...... do bunkra? Od tego czasu było już kilka komunikatów, i co można zrobić? Siedzieć w piwnicy, zakotwiczyć dom i drzewa na działce?

   5
   0