Rzucali palenie na niby?

Narodowy Fundusz Zdrowia podejrzewa chojnickie Centrum Medyczne Gemini o popełnienie przestępstwa podczas rozliczania programu antynikotynowego. Zdaniem NFZ Gemini brało pieniądze za osoby, które tak naprawdę nie brały udziału w terapii.

Czy podejrzenia NFZ okażą się prawdą wyjaśni policyjne dochodzenie.   |  fot. google.pl/maps

W Gemini – zdaniem Narodowego Funduszu Zdrowia – przy rozliczeniu podawano osoby, które wcale w akcji antynikotynowej nie brały udziału.

Za te fikcyjne osoby na konto Centrum Medycznego wpływały pieniądze, a to działanie na szkodę NFZ, które zgłosiło do Wydziału Przestępstw Gospodarczych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku informację o możliwości popełnienie przestępstwa.

Rzecznik prasowy gdańskiego oddziału NFZ Mariusz Szymański w rozmowie z Radiem Weekend nie ma wątpliwości, że było to celowe działanie na niekorzyść NFZ. Na razie nie jest znana wysokość strat NFZ.

(olo)

 1. 10 maja 2014  19:48   Rzucali ale pety pod ...   anty

  Rzucali ale pety pod "blaszakiem"

  0
  0
 2. 9 maja 2014  14:57   Właścicielką przychodni ...   pif paf

  Właścicielką przychodni zgodnie z tym co napisał dziennikarz weekend fm jest pani Katarzyna Karpus (http://www.weekendfm.pl/?n=48810). Pani Katarzyna jest Radą Powiatową, członkiem Komisji Budżetu, Gospodarki i Promocji oraz Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych przy Radzie Powiatu oraz członkiem Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego im. J. K. Łukowicza w Chojnicach. Zasiada również w Radzie Nadzorczej Miejskich Wodociągów w Chojnicach. Sklep Medyczny na Placu Św. Jerzego, na którego stronie internetowej reklamują się biznesy Pani Karpus i jej męża też musi mieć z nimi jakiś związek. Jak widać Pani ma mnóstwo zajęć finansowanych głównie przez sektor budżetowy (samorząd, Spółka Miejska, NFZ). Może warto z kilku zajęć zrezygnować, skoro nie ogarnia się wszystkiego? Może naiwnie liczę, że to co miało miejsce w Gemini to tylko niedopatrzenie?

  0
  0
 3. 9 maja 2014  09:26   jaj to tobie zabraklo ... (1)   anonim

  jaj to tobie zabraklo tworzysz sam sobie opowiastki, dobre hehehehe

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 9 maja 2014  09:31   Moja wypowiedź jest oparta ...   anonim

   Moja wypowiedź jest oparta na podstawie dwóch artykułów na tym portalu. Tak więc to nie ja tworzę opowiastki.Podaję link do tego drugiego: http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Samowolnie-opuscila-szkole-...-przez-okno/12001

   0
   0
 4. 9 maja 2014  08:47   Zabrakło Wam jaj żeby ...   anonim

  Zabrakło Wam jaj żeby napisać kto jest właścicielem tegoż centrum? Czy nie przypadkiem znana radna powiatowa z jedynie słusznego komitetu? Nie poprosiliście o słowo komentarza? Dziwna sprawa? Natomiast pełne dane Pani Marzenny, która rzekomo wyszła przez okno z pracy bo drzwi były rzekomo pozamykane nagłaśniacie jakby kogoś zabiła? To się nazywa rzetelność dziennikarska?!

  0
  0
 5. 9 maja 2014  06:28   gdzie jest lista, na której ... (1)   anonim

  gdzie jest lista, na której można sprawdzić,że dane osoby brały udział w leczeniu (a de facto nawet o tym nie słyszały?!). Coś podejrzewam,że też jestem na tej liście ale nie korzystałem z usług tej spółdzielni.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 6. 8 maja 2014  22:15   jakby na to nie patrzec, to ... (1)   anonim

  jakby na to nie patrzec, to palenie zawsze szkodzi

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi