Rycerze walczyli o Chojnice

Dziś po raz jedenasty chojnicką fosę przejęli rycerze. Punktem kulminacyjnym Turnieju Rycerskiego była wieczorna inscenizacja oblężenia Chojnic, która przyciągnęła wielu chojniczan i turystów. Wcześniej były walki i warsztaty.

Wieczorna inscenizacja znów przyciągnęła tłumy. Rycerze walczyli o miasto Chojnice.   |  fot. (olo)

Od południa w chojnickiej fosie rycerze walczyli w turnieju tarczy i miecza oraz łuczniczym. Coś dla siebie znaleźli nie tylko starsi, ale również dzieci – były bowiem warsztaty ChCK i Harcerskiego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Funce, a gry, zabawy i edukację w namiotach zapewnili Zaborski Park Krajobrazowy i ZZO Nowy Dwór.

Nie zabrakło też pokazów tańca i zabaw plebejskich. Przed daniem głównym widzowie mogli obejrzeć koncerty i spektakl „Polski chrzest czyli chrzest Polski” Teatru Agrafka. Podczas wieczornej inscenizacji oblężenia Chojnic z 1466 roku fosa była pełna. Jak zwykle było głośno i widowiskowo.

Na deser organizatorzy Bogdan Kuffel, ChCK i Bractwo Rycerskie herbu Tur zaproponowali fireshow w wykonaniu teatru Agrafka. 

Tekst i fot. (olo), (m.n.)

  1. 27 sierpnia 2017  00:15   Po co informacja w mieście i plakaty?   Zdzichu

    Po co informacja na plakatach o poszczególnych punktach programu, skoro Fireshow miał rozpocząć się o godz. 22:15 a faktycznie o 22:10 było już po wszystkim? Niektórzy przyszli kilka minut przed wyznaczonym na plakacie czasem i zobaczyli publiczność wychodzącą z amfiteatru. Organizatorzy muszą pamiętać o tym, że niektórzy przychodzą z dziećmi i zgodnie z czasem na plakacie. Dzieci nie będą tego dobrze wspominać, bo po prostu nic nie zobaczyły.

    14
    1