Rycerze Kolumba dowiozą zakupy do domu

- Staramy się pomóc osobom, które są starsze lub boją się wyjść z domu. Oferujemy zrobienie zakupów wedle listy, która otrzymamy. Jeśli będzie taka potrzeba zakupimy też leki - informuje Piotr Czapiewski, Rycerz Kolumba.

Z Rycerzami Kolumba, w celu uzyskania pomocy, należy kontaktować się tylko (!) poprzez biuro parafialne MBKP oraz z Piotrem Czapiewskim.   |  fot. Ilustracyjne

Okres kwarantanny związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa  to trudny czas dla wielu osób. W tym dla seniorów, którzy są szczególnie podatni na zainfekowanie. Pomocną dłoń, między innymi im, podają chojniccy Rycerze Kolumba, którzy na podstawie otrzymanej od listy zrobią zakupy i dostarczą je pod same drzwi. Podobną pomoc oferują także przy zakupie leków z apteki.

- Przyjeżdżamy do osoby, która telefonicznie poprosiła nas o pomoc. Bierzemy od niej listę zakupów. Realizujemy ją i przywozimy. Dopiero wtedy się rozliczamy. Nigdy nie inaczej - informuje Piotr Czapiewski. Rycerzy Kolumba, osoba wzywająca pomocy rozpozna po przypince. Jest to biało-czerwony krzyż z mieczem, kotwicą i toporem.  - Rozwozimy także obiady z jadłodajni chojnickiej, do osób, które tam się stołują. Jeśli ktoś boi się wychodzić z domu, prosimy o kontakt. My te obiady państwu dowieziemy - mówi koordynator akcji.

Na ten moment, znajdująca się przy parafii Marki Bożej Królowej Polski jadłodajnia posiłki wydaje na wynos. Oznacza to, że można po nie przyjść, ale nie można ich spożywać na miejscu. Rycerze udzielają jednak nie tylko wsparcia związanego z dowozem. Reagują też na nagłe usterki. - Mieliśmy telefon od starszej pani, która miała problem z cieknącym kranem. Jeden z naszych członków prowadzi firmę ogólnobudowlaną. Podjął się więc naprawy tego kranu. Z tego typu rzeczami również staramy się pomóc - podsumowuje Piotr Czapiewski

Pomocy należy szukać pod nr telefonu 530 488 163, jest to kontakt do Piotra Czapiewskiego, oraz  w biurze parafialnym Matki Bożej Królowej Polski, tel. 52 397 43 80.

Anna Zajkowska

Zapisz

 1. 22 marca 2020  18:40   Super   Pozdrawiamy

  Super

  2
  0
  Odpowiedz
 2. 16 marca 2020  22:05   Dobrze, że jestescie   SanSalwador

  Chwała Wam

  14
  7
  Odpowiedz
 3. 16 marca 2020  21:50   Jesteście Aniołami   anonim

  Jesteście Aniołami

  16
  9
  Odpowiedz
 4. 16 marca 2020  19:57   Dobrzy ludzie   anonim

  Są jeszcze uczynni ludzie, i chcą slużyć pomocą drugim. Dziękuję kochani. Jesteście wspaniali.

  26
  10
  Odpowiedz
 5. 16 marca 2020  16:02   Dziekujemy   Szczesc Boze

  Dziekujemy

  39
  15
  Odpowiedz