Rejestracja aut w starostwie. „Numery są wydawane po kolei, ale nie muszą”

Każdemu pojazdowi przypisany jest jeden numer. Numer, który jest wyróżnikiem pojazdu określa organ i organ decyduje o przydzieleniu numeru do konkretnego pojazdu.

Wydział Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Chojnicach.   |  fot. ilustracyjne

Tej treści odpowiedź otrzymaliśmy w sprawie pytań czytelnika dotyczących numeru rejestracyjnego karetki przekazanej do chojnickiego szpitala (zobacz artykuł, wątpliwości czytelnika – TUTAJ)

Czy numery rejestracyjne pojazdów są nadawane po kolei? Czy może wystąpić sytuacja, że "zwolni" się jakiś numer i wtedy zostaje nadany innemu pojazdowi później, nawet po kilku miesiącach od takiego "zwolnienia"? Czy można sobie wybrać numer o np. 1000 pozycji wyższy niż obecnie nadawany w wydziale komunikacji?” – to kolejne pytania w kwestii zasad rejestracji aut w chojnickim starostwie powiatowym.

  - Numery są wydawane po kolei, ale nie muszą. Może wystąpić taka sytuacja, że wcześniejszy numer zostaje nadany później, albo wyższy wcześniej. Decyduje o tym organ. Istotny jest fakt prawny , że organ wydaje tablice rejestracyjne i nie jest związany w tym zakresie wnioskiem strony – brzmi odpowiedź przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Chojnicach.

(red)