Red Devils Ladies w półfinale Pucharu Polski!

Po dwóch wygranych w piątek zespół Red Devils Ladies w sobotę odniósł dwa kolejne zwycięstwa i w niedzielę zagra w półfinale Pucharu Polski na plaży. A to oznacza już walkę o główne trofeum.

Red Devils Ladies biorą z powodzeniem udział w turnieju.   |  fot. nad.

Panie z Red Devils Ladies świetnie reprezentują miasto Chojnice oraz klub w trwającym w Gdańsku Pucharze Polski w beach soccera. Ladies odniosły do tej pory cztery zwycięstwa w czterech rozegranych meczach. Dzięki temu jutro zespół prowadzony przez Bogusława Saganowskiego zagra o najważniejszy puchar. Co więcej, już teraz zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski w beach soccera.

I mecz

Red Devils Ladies Chojnice - Plon Błotnica Strzelecka 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)
Bramki: Alicja Zając 2, Agnieszka Szultka, Aleksandra Sudyk

W pierwszym meczu Pucharu Polski kobiet w beach soccera Ladies pokonały ekipę Plon Błotnica Strzelecka 4:3. Wygraną zapewniła świetna druga tercja, wygrana przez nasz zespół 4:1. Dwie pozostałe tercje wygrały jedną bramką nasze rywalki.

II mecz

Red Devils Ladies Chojnice - Polonia Tychy 6:3 (1:0, 4:0, 1:3)
Bramki: Julia Jargieło, Alicja Zając, Klaudia Czucha, Lidia Sowińska, Aleksandra Sudyk, Weronika Sikorska

W drugim spotkaniu wynik nie był ani przez moment zagrożony. - Od pierwszych minut spotkania nasze zawodniczki przeważały w niemal każdym elemencie gry, stwarzając mnóstwo sytuacji pod bramką Polonii. Worek bramek rozwiązał się w drugiej tercji, w trzeciej zwolniliśmy nieco tempo i rywalki strzeliły trzy bramki, ale było to za mało, aby przeszkodzić nam w zwycięstwie – relacjonuje spotkanie Marcin Synoradzki.

III mecz


Red Devils Ladies Chojnice - Pogoń Tczew 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
Bramki: Zuzanna Sawicka 2, Patrycja Sutkowska 2, Alicja Zając, Weronika Sikorska

Trzeci mecz był zacięty. Pierwszą tercję wygrały zawodniczki z Tczewa 2:1. Druga tercja należała do naszych zawodniczek, które wygrały tę część meczu 3:1. W ostatniej tercji zespół z Chojnic przypieczętował wygraną i awans do ćwierćfinału Pucharu..

Ćwierćfinał

Red Devils Ladies Chojnice - Zamłynie SA Kombud 8:0 (3:0, 0:0, 5:0)
Bramki: Aleksandra Sudyk 2, Patrycja Sutkowska, Alicja Zając, Agnieszka Szultka, Wiktoria Słowy, Zuzanna Sawicka, Dagmara Świt.

W meczu ćwierćfinałowym nie było wątpliwości, który zespół jest lepszy. Już w pierwszej tercji Ladies prowadziły 3:0. W drugiej żadna bramka nie wpadła, ale trzecia odsłona była już miażdżąca. Ladies strzeliły pięć goli i wygrały aż 8:0.

Dziś w półfinale chojnicki zespół zmierzy się ze Spartą Daleszyce.

Kadra Red Devils Ladies na Puchar Polski

1. Klaudia Węglewska (BR) 2. Anna Napierała (BR) 3. Julia Jargieło 4. Klaudia Czucha 5. Lidia Sowińska 6. Agnieszka Szultka (KPT) 7. Liwia Zaborska 8. Sandra Gonciarz 9. Patrycja Sutkowska 10. Aleksandra Sudyk 11. Weronika Sikorska 12. Alicja Zając 13. Dagmara Świt 14. Zuzanna Sawicka 15. Wiktoria Słowy

Trener: Bogusław Saganowski, drugi trener: Guladi Kokoladze, manager: Marcin Synoradzki, kierownik: Iwona Wudarczyk, fizjoterapeuta: Magdalena Kołodziej.

Olek Knitter/Red Devils. Foto: Marcin Synoradzki