Punkty pozostają w Chojnicach

W 5 kolejce II ligi piłkarze Chojniczanki na własnym obiekcie rozegrali spotkanie z Błękitnymi Stargard. Faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy dodatkowo mieli atut własnego boiska.

Czwarte zwycięstwo w rozgrywkach drugiej ligi odniosła Chojniczanka w tym sezonie.   |  fot. Rmak

Nieco gorzej prezentowali się zawodnicy ze Stargardu. Po 4 meczach mieli na swoim koncie 4 punkty. Po piątkowej wygranej Wigier Suwałki zespół z Chojnic opuścił fotel lidera II ligi.

CHOJNICZANKA - BŁĘKITNI 2:0 (2:0)

Chojniczanka: Sokół - Mudra, Klabnik, Grolik, Wachowiak (69 Grobelny), Czajkowski, Ziętarski (78 Orlik), Napołow (60 Emche), Mikołajczak (60 Kona), Klichowicz (78 Pląskowski), Skrzypczak.

Bramki: 1:0 - Klichowicz 10, 2:0 - Theus (samobójcza) 32

Żółte kartki: Mudra, Kona (Chojniczanka).

Czerwona kartka: Mudra (90 - za drugą żółtą)

Do przerwy Chojniczanka prowadziła z Błękitnymi Stargard 2:0 po golu Klichowicza i samobójczej bramce Theusa. Mimo dość wysokiego prowadzenia gospodarzy ta część spotkania była wyrównana. Oba zespoły postawiły na ofensywny futbol. Nie zabrakło również walki, czego efektem była duża liczba fauli.

Druga połowa przebiegła pod znakiem przewagi gości, którzy licznie atakowali skrzydłami i w dodatku wywalczyli rzut karny, którego nie wykorzystali. Chojniczanka postawiła na defensywę, o czym mogą świadczyć poczynione zmiany w składzie. Gospodarze dopisują sobie kolejne trzy punkty i pozostają na fotelu lidera 2. Ligi.

(red.). Fot. Rmak. Tabela gol24.pl