Punkt dla zainteresowanych Czystym Powietrzem

Wójt gminy Chojnice powołał specjalny punkt konsultacyjny dla mieszkańców zainteresowanych programem „Czyste powietrze”. Z darmowych porad można korzystać w każdy poniedziałek. - Zapraszamy mieszkańców – mówi Zbigniew Szczepański.

Marcin Belzerowski i Marcin Siudziński będą pomagali mieszkańcom gminy w rozwiązywaniu problemów związanych z programem Czyste Powietrze.   |  fot. (olo)

Punkt będzie czynny w każdy roboczy poniedziałek w godzinach od 8.00 do 14.00 w pokoju 302 w Urzędzie Gminy w Chojnicach. Na mieszkańców gminy czekać będą Marcin Belzerowski i/lub Marcin Siudziński, którzy udzielą wszystkich informacji dotyczących zasad udzielania dotacji lub pożyczki, wymogów technicznych, terminów naboru wniosków oraz przedsięwzięć, które będą uznane za kwalifikowane w ramach tego programu.

- To jeden z moich punktów wyborczych, którego realizację już zacząłem – mówi wójt Zbigniew Szczepański. - Marcin Belzerowski Marcin Siudziński przez najbliższe lata będą konsultantami dla mieszkańców gminy Chojnice w tym temacie. Zależy nam jako gminie, aby mieszkańcy jak najszerzej korzystali z takich programów, które są dobre i potrzebne. Dlatego zapraszamy ich do urzędu, gdzie odpowiemy na wszystkie pytania w tym temacie.

Jak mówi Marcin Siudziński nie ma dnia, by mieszkańcy nie dopytywali o różne kwestie związane z programem Czyste Powietrze. - Zainteresowanie tym programem jest bardzo duże, mieszkańcy pytają, więc staramy się być taką pocztą tego programu i w Chojnicach konsultujemy i pomagamy wyjaśnić pierwsze niewiadome mówi Marcin Siudziński.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 9 listopada 2018  09:23   Gaz to Wójt lobbuje do Swornychgaci - a tam jest za drogo budować nowy gazociąg.   mieszkaniec

  A powinno się rozwijać sieć tam gdzie jest gazociąg. Okolice Lichnów, Sławęcina, Ogorzelin, Nowego Dworu, Angowic, itd. tzw. południowa część gminy. O tym się mówiło 8 lat temu przed wyborami, ale jakoś ucichło. W gazetce gminnej o tym się pisało... ale po co to...?! Gdzie są radni z tej części gminy - śpią ? Pani Łoboda (słabo działa) i Pan Erbetowski (nowy niech działa). Zobaczymy co powiedzą na najbliższych zebraniach wiejskich.

  4
  3
  Odpowiedz
 2. 8 listopada 2018  20:02   Co robiliście kiedy smogu nie było ????????????   mieszkaniec gminy Chojnice

  Co robiliście kiedy smogu nie było ????????????

  1
  1
  Odpowiedz
 3. 8 listopada 2018  19:57   Wprowadzić przepisy zakazujące kotłów na paliwa stałe !!! i wysokie mandaty !!!   mieszkaniec gminy Chojnice

  Wprowadzić przepisy zakazujące kotłów na paliwa stałe i wysokie kary za palenie śmieciami !!! Na telewizory 60" i na 2 samochody kasa musi być, a na ocieplenie budynku, a tym samym na dobry opał pieniędzy nie ma. Kalorie trzeba uzupełnić śmieciami, płytami meblarskimi itp. Ot takie gospodarcze rozumowanie naszych obywateli. I nie gadajcie że śmieciami ludzie nie pala bo swoje wiem, Panie Wójcie postaw Pan czujniki w Silnie Ostrowitem i zobaczymy. Nie ma czujników to ludzi się nie burzą, będą czujniki to będzie presja społeczeństwa na lepsze paliwa. I przede wszystkim gaz, gaz koniecznie .... metan i dobre ocieplenie budynku to jedyna sensowna alternatywa.

  5
  2
  Odpowiedz
 4. 8 listopada 2018  14:34   Program jest rządowy - to trzeba zaznaczyć !   Mieszkaniec gminy

  Natomiast punkt konsultacyjny Wójt otworzył bo mieszkańcy pytają i zostawali z gminy odsyłani z komentarzem, że w internecie jest wniosek, można sobie wypełnić. Ostatecznie cieszę się, że taki punkt powstał, mieszkańcom należy się pomoc ze strony administracji.

  7
  0
  Odpowiedz
 5. 8 listopada 2018  13:35   Na temat czystym powietrzem ... (1)   Emeryt

  Na temat czystym powietrzem można będzie rozmawiać wtedy gdy będą odpowiednie emerytury .Pan Wójt myśli,że wszyscy są bogaci tak jak on i wyskakuje jak nie z dachami czerwonymi to szambami .

  2
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 listopada 2018  20:01   Dachy wielospadowe to przyszłość. Nie każdy chce mieszkać w stodole.   mieszkaniec gminy Chojnice

   Z dachami to przegięcie i głupie posuniecie Wójta. Powinna być możliwość dachów wielospadowych. Parterówki z takimi dachami są piękne. Dzisiaj dwuspadowe stodoły z czerwonym dachem nie sa nikomu potrzebne. Dryga sprawa żę kaszubski styl to może w północnej części gminy ale tez nie koniecznie.

   0
   0
 6. 8 listopada 2018  12:41   Może się konkretnie tym zainteresują (3)   anonim

  W Niemczech ZROBIŁA SIĘ Z TEGO GŁOŚNA AFERA, A W POLSCE CICHO, NIKT NIC NIE WIE. Zainteresujecie się opryskami nad Chojnicami, jak chcecie mieć czyste powietrze? Dziś rano nad miastem niebo było poszatkowane od samolotów wypuszczających biały dym, czyli tzw chemtrails. Kto jest odpowiedzialny za opryski chemiczne nad Polską? Wiecie co odpowiedziało Ministerstwo? Ministerstwo odpowiedziało krótko: samoloty nie są pod dowództwem Polski, czyli można dopisać: akcja opryski nad Polską, prowadzona jest pod sztandarami NATO. Polska tylko udostępnia przestrzeń powietrzną. Odpowiedź była oficjalna na papierze. Wynika z niej jasno. Nasze niebo wydzierżawione jest przez NATO. Według własnej strategii, opryskuje polskie miasta, wsie niezidentyfikowanymi substancjami. Nie są to zwykłe smugi kondensacyjne, które zostawia samolot. Wystarczy zaobserwować niebo. Smugi kondensacyjne ciągnął się za samolotem od stu do trzystu metrów i bardzo szybko w naturalny sposób znikają. Długość smug chemtrails może sięgać nawet do kilku kilometrów. Nie znikają tylko rozszerzają się i tworzą toksyczne chmury. Te smugi, które nazywamy smugami chemicznymi, tworzą przeróżne zygzaki na niebie, wyglądają jak biała siatka na niebieskim niebie. Utrzymują się bardzo długi czas. Opadają na ziemie wraz z deszczem. Ich skład jest niezmiernie toksyczny. Zawierają między innymi bardzo toksyczny aluminium, który znajduje się również w szczepionkach. Ta chemia opada na gleby, uprawy roślinne. Zwierzęta domowe pasąc się na łące jedzą te trucizny. Rolnik zbiera uprawy z truciznami, a my to wszystko jemy. Dlaczego politycy milczą na ten temat? Bo kiedy słyszą słowo: NATO, to zamykają usta. Samoloty wylatują między innymi z Niemiec. Dlaczego opryskują chemikaliami? Zwolennicy oprysków chemicznych opowiadają bajki o ochronie słonecznej. Aluminium ma nas chronić przed szkodliwym promieniowaniem. Gratuluję takich naukowców! Otóż w Chemtrails chodzi o to, że owe smugi zawierają liczne pierwiastki i związki groźne dla człowieka i jego zdrowia a w skrajnych przypadkach nawet życia. Naturalne smugi pozostawiane za samolotem bardzo łatwo odróżnić od smug Chemtrails. Smugi chemiczne stanowią bezpośrednie zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale nawet oddziałują na zwierzęta. Efektem chemtrails są takie choroby jak Alzheimer czy Parkinson oraz neurologiczne schorzenia u dzieci, których wysyp możemy obserwować w ostatnich latach. ,,Ludzie i zwierzęta są regularnie podtruwani w ramach projektu tak zwanej geoinżynierii. Na całym świecie, a w ostatnim czasie szczególnie nad Europą, prowadzone są działania mające na celu rozpowszechnianie szkodliwego oprysku pod przykrywką walki z globalnym ociepleniem.’ John Holdren.

  9
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 listopada 2018  18:15   czyste powietrze   chojniczanin

   najgorsze powietrze w Europie jest w... Polsce. Ale jest to wina naszych zdolnych politykow, bo w Polsce postawili na wegiel. Czyste zrodla Energie jak gaz i wiatr sa najdrozsze na swiecie. Polakow nie stac na opalanie gazem, bo to jest nieoplacalne. Niedlugo udusza sie we wlasnym smrodzie. To tego samochody 10-20 letnie, musi byc to diesel z zachodu i tak sie zatruwaja. I dlatego tez zyja tylko 50-60 lat i nie dozywaja emerytury. Nasi politycy zrobili sobie wszedzie wrogow i kupuja gaz z USA, majac pod nosem gaz z Rosji i juz gotowa infrastrukture przesylowa. Z sasiadami trzeba w zgodzie zyc i interesy robic, a nie ciagle powracac do przeszlosci. Ale do tego trzeba rozumu i inteligencji. W Niemczech pozamykali wszystkie kopalnie i tez zyja i funkcjonuja i oddychaja czystym powietrzem. U nas tez tak mozna, ale trzeba odwaqi.

   0
   1
  • 8 listopada 2018  15:11   I to tez proszę ...   anonim

   I to tez proszę http://www.dziennik.com/weekend/artykul/chemitrals-tajemnicze-smugi-na-niebie

   1
   1
  • 8 listopada 2018  14:03   Proszę poczytać   Art

   https://www.focus.pl/artykul/chemtrails-czy-samolotowe-smugi-na-niebie-s-niebezpieczne

   1
   1