„Przytulaliśmy się do siebie, żeby było nam cieplej” – opowiadają uczestnicy tragicznego obozu

Młodzi harcerze w momencie nawałnicy zostawili wszystko w namiotach i uciekli do młodnika, gdzie było bezpieczniej. Bez rzeczy, przedmiotów, telefonów.

Tej nocy uczestnicy tragicznego obozu nigdy nie zapomną.   |  fot. (olo)

- Tylko jedna osoba zdążyła zabrać komórkę i to prawie rozładowaną. Baliśmy się trochę  - opowiadają uczestnicy obozu. - Leżeliśmy pod drzewami i czekaliśmy na pomoc, potem się do siebie przytulaliśmy, żeby było nam cieplej – opowiadają mali uczestnicy tragicznej nocnej nawałnicy w Suszku, którzy w ciemnym lesie kilka godzin czekali na pomoc.

 – Schowaliśmy się między młode sosenki i przytulaliśmy się do siebie, żeby było nam cieplej.  Jak mówią na pomoc strażaków czekali długo – od godz. 23.00 do 5.00. Strażacy próbowali bowiem sforsować setki drzew, które zagrodziły dojazd i dojście do uwięzionych harcerzy. Łącznie na obozie przebywało ok. 170 osób. Niestety, dwie dziewczynki zginęły.

Poszkodowani trafili do chojnickiego szpitala, a pozostali uczestnicy obozu czekali na najbliższych w szkole w Nowej Cerkwi.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 14 sierpnia 2017  16:15   Dot. obozu harcerskiego   Chojniczanka

  Za tą tragedię winni odpowiadać również miasto i gmina Chojnice. Informacja ,że tak będzie była już wiadoma w południe. Sądzę , że jest tam obozowisko wiedzieli włodarze Chojnic, sadzę również że zgłoszono to również do Straży Pożarnej i Policji. Wszyscy zawiedli.

  0
  2
  Odpowiedz
 2. 14 sierpnia 2017  01:18   urzednicy służb kryzysowych powiatu i starosta zawiedli   chojniczanin

  Urzędnicy służb kryzysowych powiatu i starosta zawiedli i nie dopełnili swoich obowiązków! Starostwo, chojnicki ratusz, gmina Czersk i także inne gminy mają specjalnych urzędników od sytuacji kryzysowych odpowiedzialnych za koordynowanie działań w czasie katastrof i kataklizmów. Dlaczego urzędnicy od sytuacji kryzysowych ze starostwa, z gminy Czersk, a także dlaczego starosta nie podjęli decyzji o ewakuacji harcerzy spod namiotów do jakiejś bezpieczniejszej lokacji - jak na przykład do jakiegoś budynku szkolnego (lub innego) by przeczekać burze i huraganowe wiatry? Ostrzeżenia o nadchodzących burzach i i o groźnych huraganowych wiatrach były przecież znane około 12 godzin wcześniej! Dlaczego nie podjęto żadnych działań prewencyjnych? Kto jeszcze poza starostą Staszkiem odpowiada za tą katastrofalną sytuacje i za możliwą do uniknięcia śmierć dwojga harcerek z obozu w Suszku?

  4
  0
  Odpowiedz
 3. 13 sierpnia 2017  12:14   Ci organizatorzy sumienia nie ... (1)   chojniczanin

  Ci organizatorzy sumienia nie mają.Dla nich KASA KASA! Oby im ta kasa gardłem n ie wyszła.A ponadto Ci co poszli no wstyd.

  4
  13
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2017  19:51   To zapytaj ile ...   Nie chojniczanin

   To zapytaj ile "zarabiaja" harcerze za zorganizowanie obozu. Albo raczej ile inwestują swojego czasu pieniędzy często samochodu aby dzieciaki mogły jechać na obóz w imię idei....

   3
   0
 4. 13 sierpnia 2017  09:00   We Frisku sama patola z ...   pati

  We Frisku sama patola z rudzielcem na czele więc nie wymagajmy od nich szacunku !

  5
  2
  Odpowiedz
 5. 12 sierpnia 2017  22:36   dyskoteki (2)   3 dni żałoby

  dyskotek też nie powinno być w powiecie Chojnickim a są

  21
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2017  17:44   jeszcze jeden kretyn widzi wszędzie Putina.   z.

   Do anonima. Widzisz kmiotku, że tak postępują Polacy. Dlaczego wsadzasz tu Rosjan. Rosjanie dbają o pamięć zmarłych bardziej niż my.

   0
   1
  • 13 sierpnia 2017  01:08   Wstyd nawet nie mają sacunku ...   anonim

   Wstyd nawet nie mają sacunku do zmarłych szykują się nam kolejni ruski i po psl , kturzy nie mają sacunku dla zmarłych

   3
   1