Przez prognozowaną burzę zebrał się Powiatowy Sztab Kryzysowy

W związku z ostrzeżeniami meteorologicznymi w Starostwie Powiatowym zebrał się dziś (1.07.) Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiciele służb poinformowali o stanie przygotowań do ewentualnej burzy.

Wszystkie służby podeszły do sprawy z największą powagą i troską w obliczu wystąpienia gwałtownych zjawisk pogodowych.   |  fot. facebook

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wzmocnione zostało Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego. Wszystkie osoby w poszczególnych gminach odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe są w pełnej gotowości, podobnie jak posterunki energetyczne.

Pojawiły się też apele, aby w instytucjach, w których znajdują się agregaty prądotwórcze, sprawdzić ich działanie, a w przypadku zgłaszania przewróconych czy uszkodzonych słupów energetycznych, podawać ich jak najbardziej konkretną lokalizację.

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Chojnicach apeluje też do mieszkańców o zachowanie bezpieczeństwa i poinformowanie o alertach osób, które nie korzystają z Internetu.

FB Powiatu Chojnickiego, oprac. (je)