Przekazali listy do św. Mikołaja

Dziś (29.11.) specjalni wysłannicy św. Mikołaja odwiedzili najmłodszych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i odebrali od nich listy. Trafią one teraz do ludzi dobrej woli i za ok. trzy tygodnie dzieci dostaną wymarzone prezenty.

Dziś uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przekazali listy do św. Mikołaja.   |  fot. olo

Tradycją są już wigilijne prezenty od chojniczan dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Zasada jest prosta. Uczniowie piszą listy, w których piszą o swoich marzeniach, później trafiają one do Promocji Regionu Chojnickiego i stamtąd każdy chętny (osoba prywatna, firma, kilka osób, zakład pracy, stowarzyszenie) może taki list zabrać i przynieść prezent, jaki dziecko sobie wymarzyło (oczywiście jest ustalona z góry wartość prezentu).

Wysłannicy św. Mikołaja świetnie się spisali, bo te listy już znajdują się w siedzibie Promocji Regionu Chojnickiego i już można je odbierać. Prezenty tuż przed wigilią zostaną rozdane dzieciom przez św. Mikołaja. Późniejsza radość z otrzymanych upominków, które znajdowały się w liście, jest bezcenna.nA w tym roku wysłannikami św. Mikołaja byli uczniowie klas 2c i 2 d z SP nr 8, którzy przygotowali też specjalny występ i wciągnęli do niego uczniów z ZSS.

Tekst i fot. (olo)