Przedszkolny tydzień warzyw i owoców

W Przedszkolu nr 3 w Chojnicach trwa Tydzień Warzyw i Owoców, z tej okazji kolejne warzywo znalazło się w centrum uwagi. Tym razem nasze zainteresowanie skupił ogórek. Tego dnia dzieci i panie ubrały się na zielony - ogórkowy kolor.

Ogórek tak pozytywnie przyjęty przez wszystkie dzieci, na pewno jeszcze nie raz przyjmie rolę honorowego gościa.   |  fot. nad.

Z tej okazji  nauczycielki przygotowały teatrzyk, tańce, piosenkę oraz konkursy, dzięki którym przedszkolaki bawiły się świetnie w towarzystwie wąsatego ogórka.Dyrektor Danuta Siluk pogratulowała przedszkolakom wspaniałego przygotowania się na ten wyjątkowy dzień. Opowiadała milusińskim, iż ogórka można spożywać w różnych postaciach i każdy ma swoje ulubione ogórki: kiszone, korniszony, pikle, które mają wiele witamin.

Wszystkie grupy przedszkolne wykonały piękne prace plastyczne na swoje gazetki gdzie gwiazdą był również, zielony ogórek. Piosenka „Ogórek Wąsaty” na długo pozostanie w naszej pamięci. Ogórek tak pozytywnie przyjęty przez wszystkie dzieci, na pewno jeszcze nie raz przyjmie rolę honorowego gościa.

W naszym witaminowym tygodniu braliśmy dziś (8.11.) również, udział w programie ogólnopolskim: Śniadanie Daje Moc!  Gdzie wszystkie dzieci z naszego przedszkola przygotowywały wspólne zdrowe i kolorowe śniadanie. Wykonując kanapki z ulubionymi produktów: wędlina, wszelkie warzywa, jajko, ser oraz wiele owoców.

Karolina Ginter

Zapisz