Prezentacje konkursowe poza nami

W Auli SP nr 1 odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej. Celem konkursu było zaprezentowanie historii, mody i obyczajowością okresu 20 - lecia międzywojennego.

Laureaci konkursu wystąpią 11 listopada, w tym dniu będzie można przejechac się rikszą po rynku i skosztować pysznych rogalików.

Do konkursu nadesłano 6 zgłoszeń, a zaprezentowało się 3 solistów i 3 zespoły. Każdy uczestnik konkursu wykonał 2 zróżnicowane muzycznie piosenki popularne z okresu 20 - lecia międzywojennego w języku polskim, których prezentacja nie przekroczyła 10 minut. Oceniane były  zdolności wokalne i sceniczne wykonawców, w tym elementy zachowania, stroju oraz rekwizyty typowe dla prezentacji danej piosenki w okresie 20-lecia międzywojennego w celu zaprezentowania odpowiedniego wizerunku scenicznego.

Oceny dokonała specjalnie do tego celu  powołana Komisja Konkursowa w składzie: Katarzyna Schefler - teoretyk muzyki, Marek Kokowski – dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Złotowie, Michał Leszczyński – nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach. Organizatorem konkursu jest: Stowarzyszenie „Dworek Polski”.Współorganizatorami: Powiat Chojnicki i  Gmina Miejska Chojnice

Partnerami: Chojnickie Centrum Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach. Zadanie dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Gminy Miejskiej Chojnice. Dziękujemy opiekunom i uczniom za trud włożony w przygotowanie do konkursu. Kolejność prezentacji - TUTAJ

Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i koncert laureatów nastąpi w najbliższą niedzielę 11 listopada o godz. 16:00 w Auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach. Osoby chętne zapraszamy do wysłuchania indywidualnych uwag Komisji i oceny występu, które posłużą dalszemu rozwojowi artystycznemu.

Anna Piekarska

Zapisz