Pracowity weekend tenisistów stołowych

W sobotę 19 marca w Hali Sportowej w Konarzynach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Chojnickiego w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrane zostały w kategoriach: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna, kobiety i mężczyźni.

Po zakończeniu zawodów w Konarzynach pierwsza trójka w każdej kategorii otrzymała dyplomy oraz medale. W klasyfikacji generalnej zawodów drużyna z „Ósemki” wywalczyła 2 miejsce i w nagrodę puchar.   |  fot. I. Gadomska

We wszystkich kategoriach grano systemem do dwóch przegranych meczów. UKS „Ósemkę” THERAPEUTICA / BB Auto Chojnice w reprezentowali: Michał Brieger, Mateusz Żychliński, Jakub Mazur, Maksymilian Żychliński, Iwona Gadomska, Oliwia Wilczek, Dominik Raith, Filip Prondzinski i Andrzej Prondzinski.

Wśród chłopców ze Szkół Podstawowych Dominik Raith zajął miejsce 7 - 8, a zwycięzcą został Maksymialian Żychliński. W kategorii Gimnazjum ,1 miejsce zdobył Andrzej Prondzinski. Wśród Gimnazjalistek Oliwia Wilczek uplasowała się w przedziale 7 - 8.

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych Filip Prondzinski zakończył rywalizację na miejscu 5 - 6, a na 3 stopniu podium stanął Jakub Mazur. Na szczycie podium wśród Kobiet znalazła się Iwona Gadomska. W kategorii Mężczyzn Mateusz Żychliński zajął 3 lokatę, natomiast zwycięzcą został Michał Brieger.

Turniej amatorów

W niedzielę 20.03. w hali sportowej Krajna Arena w Sępólnie Krajeńskim odbył się Turniej Tenisa Stołowego Amatorów. W czterech kategoriach wiekowych wzięło udział 48 zawodników. Szkoła Podstawowa – 6 osób, Gimnazjum – 12 osób, Kobiety – 6 zawodniczek, Mężczyźni – 24 osoby. Po zakończeniu wymienionych kategorii rozegrano dodatkowo Mixty (debel kobieta + mężczyzna), w których rywalizowało 8 par.

UKS „Ósemkę” THERAPEUTICA / BB Auto Chojnice reprezentowali: Michał Brieger, Rafał Megger, Krzysztof Pieragowski, Mateusz Żychliński, Sławomir Wilczek, Jakub Mazur, Maksymilian Żychliński, Łukasz Łysak i Oliwia Wilczek.

Maksymilian Żychliński w najmłodszej kategorii zajął 1 miejsce. Oliwia Wilczek w kategorii Gimnazjum wywalczyła 1 lokatę. Iwona Gadomska w rywalizacji z pozostałymi zawodniczkami zdobyła 3 stopień podium. W najliczniejszej męskiej kategorii Mateusz Żychliński uplasował się w przedziale 13 - 16. Krzysztof Pieragowski i Jakub Mazur zakończyli udział na miejscach 9 - 12. Łukasz Łysak wywalczył lokatę 7 - 8. Rafał Megger zajął miejsce 5 - 6.

Bardzo dobry występ zaliczył Sławomir Wilczek, który zakończył zawody na 2 stopniu podium. Zwycięzcą turnieju bez straty seta został Michał Brieger (na zdjęciu fot. csir-sepolno.pl). W rywalizacji debli mieszanych para Sławomir Wilczek / Iwona Gadomska zajęła 3 miejsce. Na drugim stopniu podium stanęli Krzysztof Pieragowski / Justyna Domek. Bezapelacyjne zwycięstwo przypadło parze Michał Brieger / Justyna Czapiewska – Lica. Tym samym podium zostało zdominowane przez zawodników z „Ósemki”.

Organizatorzy zawodów ufundowali nagrody rzeczowe, medale i dyplomy za miejsca 1 - 3 we wszystkich kategoriach.

Mistrzostwa w Częstochowie

W sobotę 19.03  w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej w Częstochowie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Amatorów w Tenisie Stołowym. W szranki stanęli najlepsi zawodnicy z kilku województw z całej Polski. UKS „Ósemkę” THERAPEUTICA / BB Auto Chojnice reprezentował Rafał Megger w kategoriach: Amatorzy do 50 lat - 17 zawodników i Open (amatorzy i ligowcy) – 39 zawodników.

W kategorii Amatorzy do 50 lat zawodników podzielono na cztery grupy, w której rywalizowano każdy z każdym. Z każdej grupy do turnieju głównego wychodziło dwóch zawodników rywalizujących systemem do dwóch przegranych meczów. Pozostałe osoby grały w turnieju pocieszenia. Kategoria Open również przeprowadzona została systemem do dwóch porażek.

W grupowych zmaganiach Rafał Megger po trzech zwycięstwach i jednej przegranej wyszedł na drugim miejscu z grupy. Niestety kolejne dwa mecze zakończyły się porażką i występ w Amatorach do 50 lat Rafał zakończył na miejscu 7 - 8.

Po rozstrzygnięciu kategorii wiekowych rozpoczęła się najliczniejsza i najsilniej obstawiona kategoria Open. Rafał po wygranych trzech pojedynkach uległ 1:3 w ćwierćfinale późniejszemu srebrnemu medaliście. Kolejne pojedynki okazały się zwycięskie, jedynie w walce o trzecie miejsce przeciwnik okazał się lepszy.

Tym samym w najbardziej prestiżowej kategorii Rafał Megger zajął bardzo wysokie 4 miejsce. Po zakończeniu każdej kategorii pierwsza trójka otrzymała puchary i nagrody rzeczowe, a miejsca 4 i 5 medale. Dodatkowo pierwsza piątka otrzymała pamiątkowe dyplomy. Tenisowy maraton trwał od 9 do 20.