Prace na al. Brzozowej przesunięte o kolejny tydzień

W piątek, tj. 16 lipca minął termin zakończenia prac związanych z drugim etapem budowy kanalizacji deszczowej na alei Brzozowej. - Wyskoczyło nam po drodze kilka nieplanowanych prac, stąd kolejne opóźnienie - wyjaśnia kierownik budowy.

Na alei Brzozowej kładzenie masy bitumicznej ma się rozpocząć w czwartek i zakończyć w sobotę.   |  fot. A. Zajkowska

Patryk Kowalik, informuje także, że wedle nowego harmonogramu końcowy etap inwestycji, czyli kładzenie asfaltu, obróbka włazów i inne prace wykończeniowe mają ruszyć w czwartek (22.07.). - W sobotę planujemy zejść z budowy - mówi pracownik firmy WO-KOP, realizatora inwestycji.

Kierownika budowy pytamy co wpłynęło na kolejne przedłużenie terminu oddania gotowej już drogi. - Kilku mieszkańców i przedszkole w czasie naszej pracy dokonywało podłączania kanalizacji sanitarnej. Dodatkowo w ostatnich dniach musieliśmy przerobić kilka wjazdów na posesje, wymienić krawężniki, bo były za wysokie. To teoretycznie są drobne prace, ale przekładają się na wydłużenie czasu na budowie - opowiada.

W tej chwili na całej długości alei Brzozowej nieprzejezdny jest tylko odcinek od ronda przy ulicy Sępoleńskiej do skrzyżowania z ulicą Waryńskiego.

Anna Zajkowska