Pozytywna energia powraca!

21 listopada w Szkole Podstawowej w Nowej Cerkwi z okazji „Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień”odbył się apel.

Bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.   |  fot. nad.

iderzy Profilaktyki Szkolnej poinformowali wszystkich, że dzień ten został uchwalony w 1973 r.  w Stanach Zjednoczonych a jego celem było uwrażliwienie ludzi oraz wzbudzenie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie – Z czego składa się życzliwość?

Wystarczy zsumować: uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Słowa: „Dziękuję, że jesteś...„ Wszystkiego najlepszego...”, czy „ Miłego dnia!”- to proste, znane wszystkim słowa, a mamy pewność, że wywołują radość i uśmiech. Chcesz być życzliwy? - Kieruj się zasadą: traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Mocno zaakcentowano, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, do ludzi- wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Przedstawienie na temat życzliwości przygotował teatr szkolny „ Na przerwie”. Kl. II przedstawiła inscenizację wiersza” Dzień uśmiechu”, a chór szkolny „ Muzykalne Smerfy” zaśpiewał piosenkę o przyjaźni.  Z tej okazji ogłoszono też konkursy dla kl. I-III na medal życzliwości i dla kl. IV- VIII na rymowankę o życzliwości, a Liderzy Profilaktyki przeprowadzili sondę nt. Co to jest życzliwość?. Biblioteka szkolna zorganizowała „Życzliwą loterię książkową”.

Na lekcjach religii odbyły się rozmowy o czynieniu dobra. Na lekcjach języka angielskiego odbyły się zajęcia na temat zyczliwości i optymizmu- "Po angielsku o życzliwości". Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły byli mili i radośni.  Dzień ten jest spójny z ogólnopolskimi  akcjami prowadzonymi w naszej szkole od dłuższego czasu- „ Bądź kumplem nie dokuczaj” i „ Szkoła z pozytywna uwagą” gdyż osoby życzliwe są dobrymi kumplami i dostają pozytywne uwagi.

Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi promuje życzliwość i czynienie dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta. Z okazji „Dnia Życzliwości i Pozdrowień” uczniowie i pracownicy szkoły  życzą wszystkim aby doznawali życzliwości i dawali ją innym.

Więcej zdjęć - ZOBACZ

L.M.