Poznawali się na rynku niemrawo

W niedzielę 15 sierpnia członkowie Polska 2050 zaprosili mieszkańców Chojnic na Stary Rynek na piknik "Poznajmy się". To ogólnopolska akcja ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

Przedstawiciele Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni spotkali się na chojnickim rynku. Uczestniczyli w organizowanym dla mieszkańców pikniku.   |  fot. Rmak

Przy nikłym zainteresowaniu, które w miarę upływu czasu nieco się ożywiło, spotkanie prowadził Mariusz Paluch lider ruchu Polska 2050 w powiecie chojnickim wraz z prezydium gdańskim i wolontariuszami. Piknik miał przede wszystkim zachęcić mieszkańców do rozmów a organizatorzy w ten sposób chcieli pokazać, czym się zajmują i co jest dla niech ważne.

Być może czas letniej laby spowodował, iż więcej ludzi zgromadzonych było w letnich ogródkach niż na płycie rynku, skąd obserwowali, co mają do zaoferowania organizatorzy. Nie na darmo Mariusz Paluch zapowiedział, iż w tej sytuacji członkowie ruchu Polska 2050 wyjdą naprzeciw i będą rozmawiali z chojniczanami o tym, co im się podoba w mieście, co ewentualnie chcieliby zmienić. Celem akcji było zebranie informacji o największych problemach i potrzebach społeczeństwa.

Wśród atrakcji był recital, turniej wspinaczkowy, gdzie kilku odważnych próbowało swoich sił oraz przyrzeczenie certyfikatem szlachetnego drzewka, czyli rozdanie dokumentu, dzięki któremu chęć posiadania rośliny trzeba będzie potwierdzić mailem lub wysłaniem smsa z nazwiskiem, datą urodzenia i miejscem zamieszkania. Jesienią harcerze będą sadzić dęby, a osoby, które się zgłosiły będą poinformowane gdzie znajduje się ich drzewko dodatkowo oznakowane. 

Na początku września odbędzie się zlot podsumowujący kampanię „Poznajmy się”. Podczas tego zlotu zostaną m.in. przedstawione plany na nowy sezon polityczny.

(red.) Fot. Rmak