Powstanie spółdzielnia dbająca o miasto

Burmistrz Arseniusz Finster chce stworzyć Spółdzielnię Socjalną. Jej pracownicy mieliby się zająć w mieście pracami publicznymi – sprzątaniem, utrzymywaniem zieleni itp.

Do zadań pracowników spółdzielni socjalnej m.in. należałoby dbanie o czystość miasta.   |  fot. (olo)

Spółdzielnia miałaby powstać i funkcjonować przy ogrodniku miejskim. Pracę ma dostać od 5 do 10 osób. - Spółdzielnia miałaby działać w tych obszarach, w których mamy najwyższe ceny usług komunalnych i gdzie nie ma chętnych wykonawców. Nie chcemy dokładać finansowo do tej spółdzielni, to nie ma być działalność niszowa czy rękodzieło.

- Pracownicy naszej spółdzielni mają się zająć oczyszczaniem miasta, utrzymaniem zieleni, robotami publicznymi, za co dziś miasto płaci firmom duże pieniądze. Będziemy szukali ludzi, którzy chcą pracować i chcą zarobić – mówi burmistrz Arseniusz Finster.

Ze specjalnego programu na stworzenie każdego miejsca pracy w Spółdzielni Socjalnej można uzyskać 20 tys. zł plus inne gratyfikacje m.in. na wynagrodzenie pracownika.

(olo)

Zapisz

 1. 6 grudnia 2018  15:02   Jajca   Haha

  Prosze nie sluchaj przyjaciela ktory wroży to złe pomysly :)

  2
  2
  Odpowiedz
 2. 6 grudnia 2018  10:27   Niech Straz miejska będzie ...   As

  Niech Straz miejska będzie sprzątać bo i tak nic nie robią tylko koszty rosną bo wypłaty trzeba im dać i śpią na parkingach i na stacjach bezynowych

  10
  0
  Odpowiedz
 3. 6 grudnia 2018  09:03   Z kazda kolejna kadencja AF ...   Kuba

  Z kazda kolejna kadencja AF wystepuja coraz powazniejsze sygnaly schizofrenii plynace z ratusza! 5 czy 10 ludzi ogarnie cale miasto pracujac pod ogrodnikiem miejskim. Ludzie skrzywdziliscie kochanego Burmistrza glosujac na niego, wybrali byscie Blume. Finio by odpoczal nie bylo by takich pomyslow zeby likwidowac etaty pan sprzatajacych czy zeby 5 czy 10 ludzi "dzialalo w obszarach" :)

  10
  3
  Odpowiedz
 4. 5 grudnia 2018  19:14   hahaha   anonim

  ciekawe skąd wezmie ludzi bo te czasy typu;na twoje miejsce jest 10 innych już dawno minęły no i drugie za 1800 nikt nie pójdzie ulic sprzątać.

  21
  2
  Odpowiedz
 5. 5 grudnia 2018  17:02   Ale w Ratuszu trzeba ...   anonim

  Ale w Ratuszu trzeba koniecznie zrobić podwyżki bo pracownicy ratuszowi to biedna grupa i ciężko im powiązać koniec z końcem ;-(

  20
  6
  Odpowiedz
 6. 5 grudnia 2018  15:34   Wszystko drogo to drogo to ...   As

  Wszystko drogo to drogo to drogo a wypłaty stoją w miejscu a Pan burmistrz sądzi ze 5 do 10 ludzi da radę i będą robić za 1509 niech sam pokaże ze można tak pracowac

  29
  0
  Odpowiedz