Powiatowa Licealiada w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

W styczniu i lutym rozegrane zostały zawody w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Drużynowym Dziewcząt i Chłopców. Finał powiatowy rozegrany został w sali sportowej Technikum nr 2 w Chojnicach.

W grupie dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki II LO Chojnice, wygrywając zdecydowanie wszystkie mecze.   |  fot. (nad.)

W zawodach  wzięli udział uczniowie następujących szkół ponadgimnazjalnych: Technikum nr 2  Chojnice, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Chojnice, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Chojnice, II Liceum Ogólnokształcące Chojnice, Zespół Szkół Chojnice, Technikum nr 3 Chojnice Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Brusy. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach, męskiej i żeńskiej systemem „do dwóch przegranych”.

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Chojnicach i Technikum nr 2 w Chojnicach. Sędzią zawodów był Marek Kujawa.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Dziewczęta:

1. Drobińska Patrycja  - II LO Chojnice

2. Jażdżewska Weronika -  II LO Chojnice

3. Wollermann Patrycja  -  Technikum nr 3 Chojnice

Dziewczęta drużynowo:

1. II LO Chojnice

2. Technikum nr 3 Chojnice

3. ZS Chojnice

Chłopcy:

1. Kłodziński Paweł - ZSP nr 2  Chojnice

2. Prondzynski Filip - ZSP nr 1  Chojnice

3. Prondzinski Andrzej   - ZSP nr 2 Chojnice

Chłopcy drużynowo:

1. ZSP nr 2 Chojnice

2. ZSP nr 1 Chojnice

3. ZSP Brusy

13 lutego w Kościerzynie odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady. W zawodach tych wystartowały najlepsze drużyny z powiatów kościerskiego, starogardzkiego, chojnickiego. W grupie dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z II LO Chojnice, wygrywając zdecydowanie wszystkie mecze. W grupie chłopców, zawodnicy ZSP 2 Chojnice zajęli drugie miejsce ustępując po zaciętej walce kolegom z Starogardu Gdańskiego.

K. Kosecki

Zapisz