Powiat chojnicki. Strajk nauczycieli – zwrot wynagrodzeń

Niedawno burmistrz Czerska zaproponował dwie formy wsparcia dla nauczycieli z gminy, aby nie odczuli tak bardzo potrąceń za czas, w którym strajkowali (nie należy im się wynagrodzenie, wypłacane z góry).

Burmistrz Czerska wynagrodzenia rozkłada na raty, starosta Marek Szczepański już nie.   |  fot. red.

Po pierwsze o miesiąc przesunął im termin zwrotu pieniędzy. Po drugie zaproponował rozłożenie potrąconej kwoty na maksymalnie sześć rat. Wnioski o udzielenie prolongaty oraz o rozłożenie spłaty na raty muszą składać indywidualnie wszyscy nauczyciele, którzy chcą skorzystać z tego rozwiązania. Więcej informacji uzyskają u dyrektorów szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina Czersk.

Pieniądze, które zostaną zwrócone przez nauczycieli zostaną w szkołach. Będziemy szukali rozwiązań, jak przekazać je pracownikom placówek ponownie – zaznaczał Przemysław Biesek - Talewski. Również nauczyciele z czerskiego LO liczyli na podobne rozwiązania. Jednak starosta, czyli przedstawiciel ich organu prowadzącego, którym jest w tym przypadku Powiat Chojnicki, nie zamierza podobnie jak burmistrz Czerska, rozkładać zwrotu wynagrodzeń na raty.

 - Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego nie ma możliwości, aby w tym miesiącu uniknąć odliczenia za czas, w którym nauczyciele strajkowali, jak również rozłożenia tej kwoty na raty. Uważam jednak, że wiele zależało będzie od dyrektorów. Pieniądze na wynagrodzenia dla strajkujących nauczycieli zostają w budżetach szkół  i dyrektorzy mogą dysponować tymi środkami, aby  zrekompensować nauczycielom utratę wynagrodzenia za czas, w którym strajkowali. Świadczenia urlopowe będą również wypłacane w miesiącu maju. Dyrektorzy otrzymają zwiększone budżety w tym zakresie – informuje starosta chojnicki, Marek Szczepański.

(red)

Zapisz

 1. 3 maja 2019  10:18   Wstyd za taki Zarząd powiatu (1)   anonim

  To jest twarz platformy. Skłócanie Nas i wprowadzanie bałaganu.

  11
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 2. 2 maja 2019  22:05   a jest zatem jakiś realny ...   anonim

  a jest zatem jakiś realny powód żeby nie strajkować?od wrzesnia proponuję stajkować cały czas, byle do wakacji, pensja będzie...porażka naprawdę

  9
  0
  Odpowiedz
 3. 2 maja 2019  20:34   pogląd   lukas

  Jestem nauczycielem i uważam, że za strajk nie powinno byś wynagrodzenia tak jak mówi prawo ! Samorządowcy , którzy głoszą takie poglądy to tylko skłacanie ludzi. Przecież samorządy mogą wpłynąć na podwyższenie wynagrodzenia nauczycielom!

  13
  0
  Odpowiedz
 4. 2 maja 2019  19:12   super, jeszcze nie ... (1)   anonim

  super, jeszcze nie słyszałam żeby pracownikowi płacić za stajkowanie....ciekawe, czy gdyby lekarze/pielęgniarki/diagności/ratownicy/fizjoterapeuci/położne po prostu nie przyszli do pracy przez.......dni, tez byście państwo tak ochoczo ich popierali i płacili że ich nie było,oczywiście w dobrej wierze i ku chwale służby zdrowia, a zapewniam państwa, ze zarabiają oni znaaaaaaaaaaaaaacznie mniej niż nauczyciel.tak, znacznie, bo na pewno nie 2400< pomijając może lekarzy, którzy zresztą zaczynając nie zarabiają wcale więcej. i jak słyszę, ze zaraz nie bedzie miał kto dzieci uczyć....w Polsce nawet już nie ma kto leczyć, jedyne co słychac w odpowiedzi, ze mają być mniejsze kolejki.nikt nikomu zawodu nie wybierał, ba..zawód zawsze mozna zmienić, przeksztalcić się.serio. nic mi do niczyjej kasy,ale sposób był jaki był i nie nalezy za to płacic. kropka.

  17
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 2 maja 2019  20:52   dokładnie   anonim

   dokładnie

   9
   0
 5. 1 maja 2019  09:21   Patologiczny kraj i na ...   zdzichu

  Patologiczny kraj i na straży tej patologii stoją tacy urzędnicy.

  30
  1
  Odpowiedz
 6. 1 maja 2019  09:20   Szczepański pokazał jak ...   Samuel

  Szczepański pokazał jak wami gardzi i za jakich idiotów was uważa a naiwniacy głosują na tych nierobów lewackich.

  27
  2
  Odpowiedz
 7. 1 maja 2019  08:58   Fajny taki strajk, jesli ... (1)   Mx

  Fajny taki strajk, jesli wiesz,ze cie nie zwolnia i jeszcze zaplaca za to. W sumie to lepsze od tych ,,buntownikow" na L4 i urlopach. A jakim trzeba byc zaprzancem, by pisac na tablicach w szkolach,, tylko swinie siedza na egzaminie " ???

  35
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 2 maja 2019  20:59   mx popieram   anonim

   prawda jest taka, ze nie spotkałem nikogo kto by popierał taki rodzaj strajku, a i w srodowisku nauczycielskim chyba mało konsekwencji...nagle sie nauczyciele pochorowali, opiekowali sie dziecmi zdrowymi i chorymi... a że środowisko bardzo specyficzne i pełne oczekiwań na kazdym polu, wyszło jak wyszło, uczniom pokazali jacy są, jaka jest ich postawa, podejście itp..uczniowie to widzieli, słyszeli, niektórzy sie cieszyli...ale z wolnego, nie z tego jaki obraz nauczycieli zobaczyli.ciekawe jak im teraz wytłumaczą, ze do szkoly trzeba chodzić i ze nie ma nic za darmo, tylko ciężka praca...itd...

   11
   0
 8. 1 maja 2019  08:12   Pieniadze,ktore zostaly w ...   Mx

  Pieniadze,ktore zostaly w szkolach nalezy wyplacic tym nauczycielom i wszystkim,ktorzy zachowali sie nalezycie i nie zostawili uczniow .

  34
  2
  Odpowiedz
 9. 1 maja 2019  07:53   Konstytucja   Mx

  Co na to przez was tak ochoczo broniona konstytucja ? Czy jest tam mowa o wynagrodzeniu za strajk ? Mozna strajkowac i brac pensje ? O honorze i godnosci nie wspomne,bo przy tych okolicznosciach nie wypada.

  37
  0
  Odpowiedz
 10. 1 maja 2019  06:19   Strajk   Dariusz

  Nie powinno się płacić olewaczom. Najbardziej wykształcona grupa spoleczna - śmiech na sali. Co drugi w Polsce ma magistra i musi zapierdzielac fizycznie na budowie po 10 godzin itp. A korepetycje na lewo bez podatków.....to pikuś. Żenada.

  43
  4
  Odpowiedz
 11. 30 kwietnia 2019  23:02   Jeżeli by im wypłacił ...   anonim

  Jeżeli by im wypłacił pensje to strajkowaki by w ogóle cały czas, czuli by się bezkarnie i jeszcze kasa by im aolywala na konto.....

  39
  2
  Odpowiedz
 12. 30 kwietnia 2019  20:35   Skandal (4)   anonim

  Wydaje się, że nauczyciele to wykształceni ludzie. Powinni rozumieć pewne zależności. Strajk to nie ma pieniędzy. Ale nie zachowują się jak dzieci. Ludzie pamiętajcie o tych propozycjach starosty i burmistrzów za 4 lata przy urnach wyborczych. Do nauczycieli I tak nie macie już autorytetu, a teraz staniecie się najmniej szanowana grupa zawodową. Dalej Totalni belfra.

  46
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 2 maja 2019  10:44   Zawsze bę dzie ktoś kto ...   anonim

   Zawsze bę dzie ktoś kto będzie uczył , zostanie zrobiony przesiew , ziarno od plew, zostaną prawdziwi z powołania nauczyciele a nie leniwe marionetki leniwego Broniarza. Zostaną nauczyciele których się szanuje tak jak kiedyś

   12
   0
  • 1 maja 2019  07:31   Jezeli maja uczyc tacy,to ...   Sorok

   Jezeli maja uczyc tacy,to lepiej zeby nie uczyli wcale.

   23
   0
  • 1 maja 2019  00:33   Zobaczymy co napiszesz jak ...   anonim

   Zobaczymy co napiszesz jak nie będzie miał kto uczyć ;) Wtedy będziesz przepraszać.

   3
   22
  • 30 kwietnia 2019  23:05   Zapamiętamy!   chojniczanin

   W żadnym innym prywatnym zakładzie nie ma czegoś takiego,jak zapłacenie pracownikowi za strajk.Ci,którzy decydują się strajkować muszą sobie zdawać sprawę,ze za ten czas,w myśl prawa, nie przysługuje im jakiekolwiek wynagrodzenie!!!Jeżeli władza im zapłaci w jakiejkolwiek formie,to zrobi wielkie świństwo i jawnie skrzywdzi tych,którzy uczciwie pracowali.Ciekawe jak uczniowie będą musieli szybko nadrabiać materiał za te kilka straconych tygodni.

   24
   1
 13. 30 kwietnia 2019  19:55   czy to 1 kwietnia (2)   rodzic

  za nieróbstwo płacić? powinni przeprosić uczniów za stres jaki im zgotowali, czy ma być jak za komuny czy się stoi czy leży pensja się należy

  54
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 1 maja 2019  07:44   jeśli się   Anty

   ma lub miało pod górkę do szkoły to każde wolne jest super aby być jak najdalej od nauki ( 500 i inne świadczenia po co się uczyć pracować, za leserstwo dadzą i można jako tako żyć)

   2
   14
  • 1 maja 2019  00:32   Stres? Jaki stres? Dzieciaki ...   anonim

   Stres? Jaki stres? Dzieciaki miały radochę, że wolne dni nadeszły :V

   11
   8
 14. 30 kwietnia 2019  19:48   Szczepański jak na ... (1)   zulus

  Szczepański jak na działacza Targowicy przystało na przekór wszystkim.

  40
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 1 maja 2019  11:38   Żadnego płacenia za ...   Bezstronna

   Żadnego płacenia za strajk,jezeli ma decydować dyrektor placówki o pieniądzach to pieniądze wykorzystac na potrzeby szkoły bo braki są duże .

   21
   0