Powiat chojnicki. 50 mandatów, 6 nietrzeźwych kierujących

W ciągu ostatnich dni na drogach powiatu chojnickiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”, a także kontrolowali pojazdy uprzywilejowane oraz firm ochroniarskich.

Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz wymagane uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na przestrzeganie obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci.   |  fot. KPP

W trakcie działań funkcjonariusze wyposażeni w wideorejestrator samochodowy oraz ręczne mierniki prędkości zatrzymywali między innymi kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. W czasie trwających działań, policjanci zatrzymali do kontroli kilkudziesięciu kierujących w tym kilka pojazdów uprzywilejowanych.

Funkcjonariusze nałożyli około 50 mandatów karnych w tym większość za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz nie zapinanie pasów bezpieczeństwa, a także zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Stróże prawa przypominali użytkownikom dróg, aby stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także o tym żeby dbać o stan techniczny i właściwe wyposażenie samochodów aby jazda była bezpieczna.

W miniony weekend doszło też do kilku zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, warunki jazdy na drogach są zmienne. Wbrew pozorom piękna pogoda często nie ułatwia podróży ale powoduje rozkojarzenie uczestników ruchu, a oślepiające kierowców słońce jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

KPP

Zapisz