Poszukiwani zatrzymani przez policjantów

Dzielnicowi oraz policjanci prewencji zatrzymali w miniony weekend pięć poszukiwanych osób. Na najbliższe 10 miesięcy do aresztu trafił 28-letni czerszczanin, za którym Nakaz doprowadzenia wystawił Sąd Rejonowy w Chojnicach.

Mężczyźni trafili do więzienia, gdzie odbędą zasądzone kary pozbawienia wolności.   |  fot. ilustracyjne

W areszcie przebywa też 58 i 53-latek, którzy mają do odbycia po kilka miesięcy więzienia za niepłacenie alimentów. Do aresztu trafili również 45 i 46-latni mieszkańcy gm. Chojnice, za którymi listy gończe wystawił Sąd Rejonowy w Chojnicach i Tucholi. W miniony weekend dzielnicowi z Brus zatrzymali 58 i 53-latka, mieszkańców gminy Brusy. Mężczyźni poszukiwani byli na podstawie nakazu i listu gończego, które wystawił za nimi Sąd Rejonowy w Chojnicach.

Zgodnie z wyrokiem sądu mają oni do odbycia karę kilku miesięcy pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów. Zostali oni przewiezieni do aresztu śledczego by odbyć tam zasądzoną karę przez sąd. W areszcie przebywa również 28-letni czerszczanin, którego zatrzymali policjanci prewencji z czerskiego komisariatu. W tym przypadku mundurowi podjęli wobec tego mężczyzny interwencję z uwagi na fakt, że spożywał on alkohol w miejscu publicznym.

W trakcie czynności 28-latek podał policjantom nieprawdziwe dane osobowe, za co został ukarany mandatem karnym. Jak się okazało w trakcie sprawdzenia w systemach okazało się, że jest on również na niego wydany list gończy. 28-latek trafił na 10-miesięcy do więziennej celi. Czwartym z zatrzymanych przez kryminalnych był 46-letni mieszkaniec Chojnic, który zgodnie z wpisem w wydanym liście gończym ma do odbycia karę 95 dni więzienia za przestępstwo kradzieży oraz za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu.

Kolejnego poszukiwanego policjanci ruchu drogowego ujawnili w trakcie czynności prowadzonych podczas kolizji. W tym przypadku okazało się, że jeden z uczestników zdarzenia drogowego jest poszukiwany do odbycia 2 miesięcy kary więzienia za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece.

KPP