Posypały się mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przez ostatnie dwa dni policjanci z chojnickiego wydziału ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno - prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Na krótkich odcinkach drogi krajowej nr 22 liczne patrole sprawdzały prędkość kierowców i wyciągały konsekwencje wobec tych, którzy nie stosowali się do przepisów i ograniczeń.   |  fot. KPP

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Chojnicach wczoraj na drodze krajowej nr 22, prowadzili akcję pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.  Policjanci zatrzymywali kierowców, którzy jechali szybciej, niż pozwalają na to przepisy.  Celem działań jest walka z piratami drogowymi, ponieważ niedostosowanie prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców, którzy naruszają przepisy w zakresie nadmiernej prędkości, są jednym z cyklicznie prowadzonych przez policję działań. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała. Zapowiedzi planowanej akcji w mediach przyniosły efekty, gdyż większość kierowców stosowało się do obowiązujących przepisów.

Kierujący, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów zostali ukarani mandatami karnymi. Funkcjonariusze w czasie trwania akcji odnotowali 17 przypadków przekraczania dozwolonej prędkości.

KPP

Zapisz