Popularne wtyczki WooCommerce

Sprzedaż online coraz bardziej się rozwija i z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na tę formę zakupów. Co z tego bezpośrednio wynika, również coraz więcej biznesów przenosi się do Internetu.

Branża e-commerce rozrasta się w ostatnich latach w bardzo dynamicznym tempie. Z tego powodu powstaje wiele różnorodnych rozwiązań do tworzenia sklepów internetowych.   |  fot. mat. partnera

Sklep internetowy może być zarówno szansą na uratowanie naszego biznesu, ale także dobrym pomysłem na biznes w obecnych czasach. Aby e-sklepy działały i przyciągały klientów, zważywszy na to, że konkurencja będzie teraz stale rosła, muszą posiadać użyteczne, responsywne i dobrze zoptymalizowane strony internetowe. Jak sprawić, aby strona www była atrakcyjna dla potencjalnych klientów, ale także łatwa w obsłudze? Jakie wtyczki do sklepu WooCommerce wybrać?

Strona internetowa e-sklepu by WooCommerce- Dlaczego warto?

Sam system zarządzania treścią na stronie internetowej, jakim jest WordPress, cieszy się niesłabnącą popularnością, podobnie jest ze wtyczką sklepową WooCommerce. Jakie są jej zalety?

jest darmowa, czyli nie ponosimy dodatkowych kosztów

bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze

ogromna ilość rozszerzeń darmowych i płatnych dla WooCommerce i WordPress

możliwość integracji sklepu z bramkami płatności, opcjami wysyłki, czy statystykami sprzedażowymi

duża społeczność, zarówno WordPress, jak i sam WooCommerce może poszczycić się ogromną społecznością, dzięki czemu z łatwością uzyskamy

pomoc np. na forum

bieżąca aktualizacja, system jest aktualizowany na tyle często, aby był bezpieczny i nowoczesny, oraz zgodny z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi

funkcjonalna i elastyczna, pozwala na zbudowanie sklepu internetowego, zgodnie z naszym indywidualnym pomysłem

4 najpopularniejsze wtyczki WooCommerce

Jeśli zdecydujemy się na zainstalowanie WooCommerce dla strony internetowej działającej w oparciu o WordPress, to z pewnością staniemy przed możliwością ogromnego, jak na ten CMS przystało, wyboru wtyczek, rozszerzeń. WooCommerce sam w sobie także jest pluginem, dlatego też wszystkie wtyczki dedykowane do stron internetowych na WordPress będą także stanowiły pluginy dla tego modułu sklepowego. Należy jednak pamiętać, że niektóre z nich możemy określić jako dedykowanym jedynie dla WooCommerce, czyli ich używanie do standardowej strony www nie będzie miało po prostu sensu.

Jakie rozszerzenia będą szczególnie interesujące?

1. Faktury PDF WooCommerce & WordPress- darmowa wtyczka, za jej sprawą będziemy, w stanie wystawić faktury do zamówień w WooCommerce, to rozszerzenie daje możliwość wystawiania, zapisania, oraz pobierania faktur w formacie PDF, tworzenie raportów, zarządzania walutami czy metodami płatności, to tylko niewiele funkcji tej wtyczki. Została ona także pozytywnie oceniona (na 5 gwiazdek) przez użytkowników oraz jest na bieżąco aktualizowana. Jeśli prowadzimy stronę internetową e-sklepu na WordPress, to doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz biznes bez faktur się nie obejdzie, dlatego też to rozszerzenie jest bardzo przydatne.

2. Flexible Product Fields for WooCommerce- jeśli na stronie www naszego sklepu internetowego sprzedajemy produkty, które mogą zostać spersonalizowane, to ta wtyczka będzie idealna, ponieważ służy właśnie do realizowania takich usług. Ta wtyczka, tak jak zresztą większość wtyczek dla stron internetowych na WordPress, jest bardzo prosta w obsłudze. Dostępna zarówno w wersji darmowej, jak i w płatnej.

3. Table Rate for WooCommerce- jeśli strona www ze sprzedażą, to także i wysyłka. Jest to jedna z najpopularniejszych wtyczek właśnie do wysyłek. Wersja Pro jest płatna, jednak darmowa także ma wiele funkcji, między innymi nieograniczoną ilość metod wysyłki oraz zasady obliczania kosztów z nią związanych, czy integrację z firmami kurierskimi.

4. WooCommerce – LiveChat- dzięki tej wtyczce klienci twojej strony internetowej WooCommerce, będą mogli nawiązać kontakt za pomocą czatu, uzyskując niemal natychmiast odpowiedzi na nurtujące ich pytania np. dotyczące wysyłki, czy produktów w sklepie internetowym.

Podsumowanie

Posiadając strony internetowej na WordPress i instalując moduł sklepowy, jakim jest WooCommerce, z pewnością będziemy zadowoleni z ogromnej ilości dostępnych rozszerzeń i to darmowych. Dzięki wyżej wymienionym i wielu innym nasz sklep internetowy będzie łatwiejszy w obsłudze, bardziej przyjazny dla klientów i atrakcyjny pod wieloma względami. Pamiętajmy jedynie, aby wybierając pluginy zwracać uwagę na ocenę użytkowników i ostatnią aktualizację, ma to znaczenie nie tylko dla sklepów internetowych, ale także wszystkich stron www. Dlaczego? Ponieważ im częściej aktualizowane są wtyczki, czy cały CMS, tym mniejsze zagrożenie dla bezpieczeństwa.

(mat. partnera)