Poparzony 9 - latek trafił do szpitala

Wczoraj (08 kwietnia br) policjanci otrzymali wezwanie do jednej z miejscowości na terenie gminy Czersk, gdzie według zgłoszenia doszło do poparzenia wskutek zajęcia się ogniem 9 - letniego chłopca.

Poszkodowane dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala specjalistycznego w Szczecinie.   |  fot. ilustracyjne

Dyżurny natychmiast pod wskazany adres skierował policjantów, którzy dotarli na miejsce w chwili, kiedy była już udzielana pomoc medyczna przez załogę karetki pogotowia poparzonemu chłopcu. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że grupa chłopców w wieku od 7 do 14 lat bawiła się na jednej z posesji. W trakcie zabawy za jednym z budynków dzieci przy użyciu substancji łatwopalnej rozlewanej na ziemię wzniecali ogień.

W wyniku tej niebezpiecznej zabawy doszło do zajęcia się ogniem odzieży jednego z chłopców co doprowadziło do poważnych poparzeń ciała u 9 - latka. Na miejscu pracowała też grupa dochodzeniowo - śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, który wykonał oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze rozpytali uczestników zdarzenia oraz rodziców dzieci, a także przebadali ich na zawartość alkoholu; byli trzeźwi. Obecnie śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają, że jednym z największych zagrożeń dla dzieci jest pozostawienie ich nawet na chwilę bez nadzoru. Brak uwagi opiekunów może generować niebezpieczne i tragiczne w skutkach dla dzieci wydarzenia. Wiele z nich to nieszczęśliwe wypadki. Szczególnie gdy jesteśmy zajęci pracami domowymi, wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Bądźmy więc bardziej ostrożni i zwracajmy uwagę na nasze pociechy, bo one nie zawsze sobie zdają sprawę z zagrożeń jakie na nie czyhają nawet podczas zabawy.

KPP

Zapisz

 1. 11 kwietnia 2019  09:37   tak rodzice niespodziewali się strajku nauczycieli (1)   kuna

  nie każdy ma szanse objąć dzieci opieką,gdy normalnie poszło by do szkoły,szkoda że nasze lokalne radio nawet o tym nie wspomni,gdyby ten strajk odbył by się za poprzedników,oberwało by się równo nauczycielom a tak atak zaszczuwają dyrektora z Człuchowa który ma rację .....po co nauczyciele siedzą w szkołach,napiszcie o dodatkach wszystkich nie gołych pensjach,szkoda w tym wszystkim tego dziecka

  3
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 12 kwietnia 2019  17:19   Przeczytaj   ....

   A gdyby to się wydarzyło w wakacje to też wina nauczycieli że walczą o swoje? Po lekcjach to też wina nauczycieli? Przez PiS to społeczeństwo stało się strasznie roszczeniowe.

   1
   2
 2. 9 kwietnia 2019  19:25   Do ciekawskiego...   Xxx

  Skoro piszą, że w Szczecinie, to tak jest. Tam jest oddział dziecięcy, który zajmuje się właśnie takimi przypadkami.

  10
  1
  Odpowiedz
 3. 9 kwietnia 2019  19:01   Poparzenia leczy oddzial ...   anonim

  Poparzenia leczy oddzial oparzeniowy w gryficach. W tekscie jest napisane ze lecza dziecko w szczecinie. Gdzie tak dokladnie trafilo poparzone dziecko?

  5
  10
  Odpowiedz
 4. 9 kwietnia 2019  16:53   Wina strajku nauczycieli. ... (2)   anonim

  Wina strajku nauczycieli. Byli by w szkole nic by sie nie stalo!

  38
  28
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 kwietnia 2019  17:59   Szukanie winnych nie ma ...   Chojniczanka

   Szukanie winnych nie ma sensu. Ważne żeby chłopiec wrócił do zdrowia

   18
   5
  • 9 kwietnia 2019  17:36   wina rodzicow/ opiekunow   anonim

   Obowiązkiem rodziców jest opiekować się dziećmi i zapewnic im bezpieczeństwo

   20
   13