Ponad 20 zgłoszeń przez weekend

W ratuszu są zadowoleni z pierwszego weekendu działania specjalnego serwisu do zgłaszania usterek i problemów przez mieszkańców. I to nie dlatego, że nikt nic nie przysłał, ale że mieszkańcy w pierwszy weekend wysłali ponad 20 różnych zgłoszeń.

Serwis NaprawmyTo.pl można użytkować na smartfonie.

Kilka dni temu miasto Chojnice dołączyło do serwisu NaprawmyTo.pl, który służy do zgłaszania usterek, problemów lub niedogodności „na mieście”. - W kilku krokach każdy mieszkaniec Chojnic może przesłać zgłoszenie na temat usterek w jego okolicy do odpowiedniego wydziału w Urzędzie Miejskim. Jak zgłosić daną sprawę? Wystarczy wskazać na mapie miejsce, gdzie wystąpił problem, krótko go opisać, ewentualnie dołączyć zdjęcie ilustrujące sytuację.

- Informacja o każdym zgłoszonym problemie będzie przekazywana bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za daną kwestię lub za ich pośrednictwem do innych instytucji, np. w przypadku dróg powiatowych – informują w ratuszu. - Celem NaprawmyTo.pl jest ułatwienie komunikacji pomiędzy mieszkańcami a samorządem. Osoba, która zgłasza daną sprawę, nie musi znać kompetencji poszczególnych wydziałów i numerów telefonów. Ponadto może dodać alert anonimowo.

Wczoraj na konferencji prasowej relację z pierwszego weekendu działania serwisu zdał burmistrz Arseniusz Finter. - Chcę podziękować mieszkańcom, którzy napisali i zgłosili to, co widzą. To fantastyczna sprawa, bo teraz mieszkańcy będą moimi oczyma w Chojnicach. Przez weekend odebraliśmy 24 zgłoszenia, to dużo – mówi Arseniusz Finster. Co zgłaszali mieszkańcy?

M.in. napisali o złej widoczność ma przejściu przy Rzepakowej, o tablicach i znakach schowanych między gałęziami, o braku lustra, o uszkodzonej drodze rowerowej przy ul. Zielonej, o złym parkowaniu przy ul. Wiśniowej i na Placu Piastowskim czy też o złym stanie źródełek w Lasku Miejskim czy pełnych koszach na śmieci.

Miesięczny koszt abonamentu nie jest wysoki - wynosi 400 zł netto, a dzięki temu mieszkańcy mogą na bieżąco dbać o wizerunek miasta i zgłaszać problemy.Temat wymyślił i pilotował wiceburmistrz Adam Kopczyński.

(olo)

Zapisz

 1. 19 czerwca 2019  17:34   ROZWIAZAC STRAZNIKOW MIEJSKICH (1)   WYSTARCZA MIESZKANCY OBSERWUJACY

  NO TO TERA STRAZ MIRJSKA W CHOJNICACH JE NIE POTRZEBNA

  8
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 2. 19 czerwca 2019  15:26   BIG BRADER CZUJNE OKO PANA ...   anonim

  BIG BRADER CZUJNE OKO PANA TUCZY

  6
  2
  Odpowiedz
 3. 19 czerwca 2019  15:24   A URZEDNICY RADNI ...   NO POPATRZ A MIALO BYC TAK PIKNIE

  A URZEDNICY RADNI BURMISTRZYNIO KASE DOSTAJA I NIE DOSTRZEGAJA TYLKO LUDZISKA DONOSAMI FAKTY URZECZYWISTNIAJA ISTNIEJACE W REALU

  7
  2
  Odpowiedz