"Polowy ratusz" PChS na rynku

Niemal w trzecią rocznicę pamiętnej pikiety, działacze PChS znów pojawili się na chojnickim rynku. Tym razem jednak nie tylko by kontestować poczynania obecnej władzy w mieście.

Nie sala a rynek był miejscem dyskusji o sprawach miejskich.   |  fot. (ro)

Lecz przedstawić swoje pomysły na rządzenie i wysłuchanie ewentualnych głosów ze strony lokalnej społeczności. To, jak podkreślał Mariusz Brunka, kandydat PChS na fotel burmistrza, pierwsze tego typu spotkanie tej jesieni, w konwencji obywatelskiej otwartej sesji rady miejskiej.

Inne przyczyny wyjaśniał Radosław Sawicki: - debatujemy tutaj, bo w ratuszu nie mamy możliwości publicznej dyskusji, a jeśli się ona zdarzy, to dyskredytuje się nas. De facto obywatelskie pomysły przedstawiali li tylko działacze PChS a także Kongresu Nowej Prawicy, głosów ze strony "zwykłych" mieszkańców było niewiele. A wracając do propozycji - Brunka i Jacek Studziński przypomnieli o zaniechanym przez obecną władzę pomyśle inicjatywy uchwałodawczej i budżecie inicjatyw obywatelskich.

Marzenna Osowicka domagała się wdrożenia działań antymobbingowych. Głos zabrał także działacz solidarnościowy Zbigniew Reszkowski. W wypowiedzi zawarł kilka spraw. - Trzeba dbać o miejsca, które są wizytówką miasta, jak np. dworzec. Trzeba też przyciągać inwestorów dających pracę. Ileż mamy marketów?! A czy nasi mieszkańcy mają pieniądze, by w nich kupować?

Reszkowski nie szczędził słów krytyki pod adresem władzy. - Stworzyło się tutaj państewko kolesi, którzy zadłużają miasto. Co pewien czas powinniśmy zmieniać włodarzy. Jacek Studziński wskazywał na to, że w radzie miejskiej jest za dużo komisji. - Niewiele odbywa się tematycznych sesji ani posiedzeń komisji. Ta ilość komisji jest uczyniona po to, by mnożyć stanowiska dla kolesi z koalicji.

Z kolei Kamil Kaczmarek utyskiwał, że liczne inicjatywy PChS zgłaszane do ratusza nie są przyjmowane. - Są uznawane za bezzasadne. burmistrz śmiał się nawet z naszej akcji dotyczącej bezpieczeństwa na drogach. A kilka miesięcy później na przejściu dla pieszych na Sukienników doszło do wypadku z udziałem rowerzystki.

Całe spotkanie, z udziałem nielicznej widowni trwało niecałe półtorej godziny. Z założenia ciekawe,  jednak tłumów nie przyciągnęło ani nie porwało. Ale kto wie, może kolejne takie plenerowe sesje się przyjmą?

(ro)

fotoreportaz.jpg

Zapisz

 1. 19 września 2014  09:36   Mimo, że redaktor tegoż ...   anonim

  Mimo, że redaktor tegoż portalu był obecny na posiedzeniu komisji, tematyka tam poruszana była widocznie mało interesującą, że zabrakło relacji. A być może konkurent w wyborach dla obecnej władzy, który zgłaszał pewien wniosek jest tu problemem? link http://studzik.blogspot.com/2014/09/debata-pt-gdzie-postawic-pojemnik-z.html

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 18 września 2014  11:04   Tylko Marcin Dobaj i Brunka potrafili się ubrać z szacunkiem dla wyborcy (2)   specjalista od marketingu

  reszta szkoda gadać. Marcin jesteś wyrazisty, startuj osobno na radnego, w PChS-ie będziesz zawsze tylko od trzymania flagi. Tam zawsze ważniejsi będą "anarcho-ekologo-narodowo-coś-tam" ten twór się rozsypie najpóźniej po 2 dniach w radzie

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 19 września 2014  08:34   po szkołach można być ...   anonim

   po szkołach można być lekarzem oszustem, można robić trzodę pod hotelem. Bez szkoły można być po prostu uczciwym to się wynosi z domu a nie ze szkoły

   0
   0
  • 18 września 2014  20:40   Dobaj, idź najpierw do ...   anonim

   Dobaj, idź najpierw do jakiejś szkoły. Nie rób chłopie z siebie pośmiewiska. Bo naprawdę to jest żal. Człowiek chciałby Ci pomóc, ale jak?

   0
   0
 3. 17 września 2014  14:24   wy wszyscy wieta, że nic nie ...   anonim

  wy wszyscy wieta, że nic nie wieta

  0
  0
  Odpowiedz
 4. 17 września 2014  14:15   Warto posłuchać ...   anonim

  Warto posłuchać http://www.youtube.com/watch?v=OiPlNIrTqyE#t=498

  0
  0
  Odpowiedz
 5. 17 września 2014  13:13   Najgorsze jes to, że wycyckają Marcina Dobaja,   wyborca

  który nie zostanie radnym, bo inni będę bliżej do zajecia miejsca przy korytku

  0
  0
  Odpowiedz
 6. 17 września 2014  11:02   czy obecni czy co chcą być ...  

  czy obecni czy co chcą być wybrani mnie to wsio równo, bo od tego mi pieniędzy w portfelu nie przybędzie, a niech się nawet pobiją mnie to nie obchodzi

  0
  0
  Odpowiedz
 7. 17 września 2014  10:36   Wybory wreszcie udowodnią, ... (2)   obserwator

  Wybory wreszcie udowodnią, że nie warto stawiać na tych, co przykleili się do stołków od szesnastu lat i zabetonowali kolesiowski skorumpowany układ, przekrętami nie zdobywa się głosów, a to co dzieje się na radach miejskich w ratuszu przypomina Koreę albo Białoruś: maszynki do głosowania przegłosowują wszystkie pomysły chojnickiego suwerena.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 8. 17 września 2014  06:43   Wybory po raz kolejny ...   anonim

  Wybory po raz kolejny udowodnią, że nie warto stawiać na tych co mają receptę na wszystko, pieniactwem nie zdobywa się głosów, to co było na rynku przypominało spotkanie piwne pod namiocikiem

  0
  0
  Odpowiedz
 9. 16 września 2014  23:56   Wszystko mają w doopie (2)   jeden z nielicznych niezniewolonych

  Brawo PCHS-owcy! W tym mieście zniewolonym przez Finstera taka inicjatywa to i tak sukces. Jakby sam Finster wyszedł na stary rynek z mikrofonem to też by nie zgromadził tłumów. Chyba że by zafundował darmowy koncert za pieniądze z budżetu. Takie miasto, tacy mieszkańcy. Wszystko mają w doopie...

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 17 września 2014  10:55   a ty czego gęgasz gąsko ...   anonim

   a ty czego gęgasz gąsko ratuszowa

   0
   0
  • 17 września 2014  10:03   Weź się do pracy   anonim

   nierobie, bo ze stękania i kwękania nie będziesz miał chleba, a PChS też ci pracy nie da!

   0
   0
 10. 16 września 2014  23:45   Ludzie mają już taką zlośc ...   wkurzony wyborca

  Ludzie mają już taką zlośc na władze, że niejeden finster się zaskoczy wynikami jesiennych wyborów. Dosyć kolesiostwa, przekrętów i robienia z podatników idiotów!

  0
  0
  Odpowiedz
 11. 16 września 2014  15:35   propozycja dla PCHS-u (1)   j-1946

  Majac tak maly elektoratizainteresowanie wsrod mieszkancow,proponuje nastepny zlot przedwyborczy na sektorze c przed meczem Chojniczanki z Widzewem. Gwarantuje napewno wieksza publicznosc niz na rynku.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 12. 16 września 2014  13:54   co to stowaSZyszenie? jakie? ...   anonim

  co to stowaSZyszenie? jakie? nie daj boże takie jak niegramotny internauta.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. 16 września 2014  13:25   Gratuluję odwagi i ... (1)   mieszkanic_chojnic

  Gratuluję odwagi i inicjatywy. PCHS to najbardziej wktywne stowaszyzenie (konietet wyborczy w meiście), gdzie jest PO, PIS, SLD, Palikot i inni? Dziewczyny i chłopaki trzymam za WAs kciuki i na pewno zagłosuję na Waszych kandydatów w tych wyborach.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 17 września 2014  17:02   Zagłosuj, zagłosuj   anonim

   oni plus ty, to będzie jakieś 18 głosów - wygrana w pierwszej turze zapewniona!

   0
   0
 14. 16 września 2014  13:13   Taka prawda. Zdecydowanie ...   anonim

  Taka prawda. Zdecydowanie było więcej mieszkańców na ich sesji niż bywa na sesjach rady miejskiej.I jakoś nikomu nie przyszło do głowy by nie udzielać mieszkańcom głosu jak to się dzieje w ratuszu.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. 16 września 2014  13:08   Mam takie wrażenie,że ... (1)   anonim

  Mam takie wrażenie,że więcej było reporterów niż zainteresowanych tym cyrkiem

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 16 września 2014  13:11   Zdecydowanie było więcej ...   anonim

   Zdecydowanie było więcej mieszkańców na ich sesji niż bywa na sesjach rady miejskiej.

   0
   0
 16. 16 września 2014  11:19   Szału to nie ma (1)   wyborca

  Szczególnie patrząc na frekwencję. Z drugiej strony to tani chwyt wyborczy. Wszyscy wiemy przeciwko czemu i komu są członkowie PCHS. Wiemy też przeciwko jakim konkretnie projektom występują i co mają do zarzucenia owym projektom, osobom, sprawom. Nurtuje mnie jednak pytanie - co Państwo proponują (proszę wybaczyć duże litery) ZAMIAST. Bo o ile jasne jest czego nie chcecie to już mniej jasne jest co ma być alternatywą. Tylko błagam bez sloganów typu "jak przejmiemy władzę to..." czy "proponujemy uczciwość i otwartość oraz możliwość ..." etc. To stare i nieco znoszone już hasełka wyborcze. Konkrety poproszę.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 16 września 2014  12:06   Uważam, że wyraźnie o tym ...   anonim

   Uważam, że wyraźnie o tym mówili. Powstrzymać bezsensowne zadłużanie miasta na niepotrzebne inwestycje typu Baszta Muzeum czy telewizor w parku.

   0
   0
 17. 16 września 2014  10:43   Ja też podziwiam ich za upór, mimo, że (2)   zwolennik zmian

  Ja też podziwiam ich za upór, mimo, że Finster i jego pretorianie robią wszystko, żeby ich zgnoić, zdyskredytować i zniszczyć. Nie przebierając w środkach. Trzymam kciuki za PCHS! :)

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 16 września 2014  13:24   Komentarz z blogu Marcina ...   anonim

   Komentarz z blogu Marcina Wałdocha Ciekawe, że tak nielubiany przez PCHS portal chojnice.com daje relacje z waszych imprez, w dodatku video z konferencji, gdzie inni nawet slowa o tym nie napisza, a wy dalej z uporem maniaka mowicie nieprzychylny nam, wydaje się, że bardziej przychylnego nie ma w Chojnicach, otwórzcie oczy wreszcie. WIEC O CZYM TY PISZESZ, NIE OSMIESZAJ SIE WIECEJ, OK?

   0
   0
  • 16 września 2014  13:10   ale w dół   anonim

   ale w dół

   0
   0
 18. 16 września 2014  10:11   Stop dla PChS (1)   Benio

  Stop w wyborach nawiedzonym z PChS.Zbigniew z chojnic znany w TV oszołom swoimi wypowiedziami przynosi wstyd naszemu miastu.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 19. 16 września 2014  09:29   Był socjalizm a co za tym ...   anonim

  Był socjalizm a co za tym idzie była praca miasto się rozbudowywało, oddawano ponad 400 mieszkań rocznie, powstawały nowe zakłady pracy, przedszkola, szkoły, ludzie nie grzebali po śmietnikach a nikt nie chodził głodny, ale ludziom to się nie podobało, chcieli mieć bezrobocie, likwidację zakładów pracy, obłudę, zakłamanie, walkę o stołki to ją teraz mają, powodzenia

  0
  0
  Odpowiedz
 20. 16 września 2014  09:18   Podziwiam ich za upór, mimo, ...   anonim

  Podziwiam ich za upór, mimo, że większość ma ich gdzieś próbują zaistnieć, a, że są to załosne podrygi (wczorajsza impreza) to myślę, że poza pustymi słowami bez pokrycia nie mają więcej nić do zaoferowania, miną wybory a oni przeminą

  0
  0
  Odpowiedz
 21. 16 września 2014  08:34   A kto chodzi na sesje rady ...   anonim

  A kto chodzi na sesje rady miejskiej w ratuszu? Też tylko PChS :) Co się dziwić, że ludzi nie było? Norma. Musicie przyjąć inne działania, inne metody aktywizacji społeczeństwa, wypracować inne przestrzenie dla obywateli w których z chęcią zabiorą głos. Ten pomysł nie wypalił, ale i tak dzięki za próbę i zaangażowanie.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. 16 września 2014  08:20   Frekwencja większa niż ...   anonim

  Frekwencja większa niż podczas ratuszowych obrad Rady Miejskiej. I przynajmniej nikt kto chciał zabrać głos nie był tego pozbawiony.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. 16 września 2014  07:15   Taką jaką mają frekwencję ...   anonim

  Taką jaką mają frekwencję taki będą mieli wynik wyborczy, ludzie mają dość już politycznych krzykaczy, no i ten sklad osobowy, to tragedia dla Chojnic.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. 16 września 2014  07:13   Rolą portalu jest ... (1)   anonim

  Rolą portalu jest informowanie spoleczenstwa, nawet wtedy gdy dzieje sie cos kontrowersyjnego i podoba sie mi to, ze ten portal jest obiektywny i wrzuca wszystko, a nie rozgranicza, jak dla mnie to najlepszy portal

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 18 września 2014  11:24   popieram!!!!!   anonim

   popieram!!!!!

   0
   0
 25. 16 września 2014  06:32   cholota (4)   adrian

  Ludzi prosze o rozsadek w wyborach! To banda jakis glupkow! Czy ktos taki moze rzadzic miastem? Brunka wyglada jak polityczny lobuz, wygladem przypomina jarka k. A tego w chojnicach nie chcemy, z tym namiotem najlepiej by wygladali na bazarze tam chociaz by ktos przyszedl. Wy jestescie nawiedzenie! Panie Bogdanie wrzuca pan nic o nich bo tylko zasmiecaja portal!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 16 września 2014  16:08     cap

   beeeeeeeee.......beeeeeeeeeeeeeeeeeee

   0
   0
  • 16 września 2014  16:02   w Chojnicach nie chcemy ...   anonim

   w Chojnicach nie chcemy takich baranów jak ty

   0
   0
  • 16 września 2014  15:04   ty swoimi wywodami ...   anonim

   ty swoimi wywodami zanieczyszczasz powietrze i sam jesteś chołotą

   0
   0
  • 16 września 2014  14:59   ty też wyglądasz jak łobuz ...   anonim

   ty też wyglądasz jak łobuz Paligłup

   0
   0
 26. 15 września 2014  22:52   Sala kongresowa pęka w ...   /

  Sala kongresowa pęka w szwach ,następnym razem zamówcie OSIR.

  0
  0
  Odpowiedz
 27. 15 września 2014  22:43   OPOZYCJA (1)   Normalny obywatel Chojnic.

  Jako obywatel Chojnic cieszę się ,że jest opozycja ,ale czy oni są wiarogodni ,po frekfencji widać,że nie ,nikt ich nie słucha ,jeszcze są i długo będą czasy A.Finstera z czego się badzo cieszę.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 28. 15 września 2014  22:26   Do chojn. (2)   Niekoniecznie zwolennik pchs

  Sugerujesz, że stanowiska w urzędzie się rozdaje i można je komuś obiecać. Ja do tej pory myślałem, że na stanowiska te ogłasza się konkursy. Możliwe, że w Chojnicach to się odbywa inaczej. Jednak na miejscu Burmistrza i miejskich urzędników czułbym się urażony.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 16 września 2014  22:16   sam jesteś pajacem bałwanie   anonim

   sam jesteś pajacem bałwanie

   0
   0
  • 16 września 2014  07:31   mnie nie chodzi o obecny ...   anonim

   mnie nie chodzi o obecny urząd tylko o PChs, bo nie jest tajemnica kogo widzą na stanowiskach i nie pajacuj bo dorabiasz ideologię.

   0
   0
 29. 15 września 2014  21:47   To ten ZBIGNIEW (3)   Ciekawy

  jest z Chojnic i codziennie wydzwania w porze nocnej do telewizji?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 30. 15 września 2014  21:39   Burak (1)   anonim

  No daliście d...!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 września 2014  22:20   Dokładnie   anonim

   dali na całego i jeszcze dadzą nie raz!!!!!!!!!!!!!

   0
   0
 31. 15 września 2014  21:31   Brawo oszołomy , wasze ... (1)   chojn

  Brawo oszołomy , wasze ciągoty do władzy całkowicie was pozbawiło rozumu . Ważne że wódz /p.Brunka/ obiecał stanowiska w urzędzie .Jedno wiem że gdyby te oszołomy dorwały się do władzy lepiej nie będzie ale weselej na pewno.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 września 2014  22:29   Jeśli nie będzie lepiej, ...   Niekoniecznie zwolennik pchs

   Jeśli nie będzie lepiej, ale weselej to i tak zawsze to zmiana na lepsze.

   0
   0
 32. 15 września 2014  21:21   Nie ma królowej nocnych ...   anonim

  Nie ma królowej nocnych ~Bajek z mchu i paproci – ciąg dalszy,na zdjęciach tylko udko koleżanki.

  0
  0
  Odpowiedz
 33. 15 września 2014  21:16   Ale jaja (4)   NIE dla PChS

  sama chojnicka "śmietanka", towarzystwo wzajemnej adoracji, "kombatanci" o wolność i demokrację i nawiedzeni ekolodzy! Tylko pytam się: kto słuchał ich ględzenia, gdzie te tłumy które mają ich poprzeć w najbliższych wyborach samorządowych! NIE MA i nie będzie, w listopadzie możecie wygrać ale marsza żałobnego na fujarkach, bo poparcie dla was wyniesie od 1 do 5% i nie daj wam Boże więcej!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 34. 15 września 2014  20:49   walek to na nich by sie ...   anonim

  walek to na nich by sie przydał

  0
  0
  Odpowiedz
 35. 15 września 2014  20:49   wystarczy spojzec na te ...   anonim

  wystarczy spojzec na te zadziorne twarze i wszystko jasne..dajcie se siana z wyborami oszczedzicie sobie wstydu porazki...

  0
  0
  Odpowiedz
 36. 15 września 2014  20:47   walek na prezydenta   anonim

  walek na prezydenta

  0
  0
  Odpowiedz
 37. 15 września 2014  20:13   a ty co wymyśliłeś dobrego ... (5)   anonim

  a ty co wymyśliłeś dobrego no pochwal się jakie masz osiągnięcia

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 38. 15 września 2014  20:09   Jak to jest?   anonim

  Czego oni nie wymyślą to i tak tłumów nie przyciągają a miejsca i stanowiska mają już rozdzielone?

  0
  0
  Odpowiedz