Policyjny dron nad drogami powiatu chojnickiego

W ub. tygodniu na terenie województwa pomorskiego przeprowadzone były działania grupy „SPEED”. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach brał udział w tych działaniach, jako wsparcie.

Oprócz większej ilości radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych nad drogami powiatu chojnickiego pojawił się policyjny dron. Bezzałogowy statek powietrzny zarejestrował kilka wykroczeń.   |  fot. KPP

Nad drogami powiatu chojnickiego pojawił się policyjny bezzałogowy statek powietrzny, który zarejestrował 7 kierowców, którzy nie stosowali się do znaków drogowych. Przez cały dzień funkcjonariusze ujawnili na drogach powiatu chojnickiego łącznie 18 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 18 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi. Łącznie skontrolowano 23 pojazdy, z czego zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych.

Przypominamy, że do wypadków drogowych dochodzi nie tylko podczas złych warunków pogodowych. Sucha nawierzchnia, prosta droga oraz dobra widoczność powodują, że kierowcy przeceniają swoje umiejętności. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo uczestników dróg chojniccy policjanci planują kolejne działania również z użyciem drona, który jest skutecznym narzędziem w walce z piratami drogowymi.

KPP