Policjanci zatrzymali po pościgu mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 66-latka

Policjanci z wszystkich pionów KPP w Chojnicach wraz z policjantami jednostek podległych, a także przy współudziale policjantów KWP w Gdańsku pracując pod nadzorem Prokuratury Rejonowej ustalili przebieg zdarzenia i zatrzymali 23-latka.

Policjanci dzisiaj doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury. Za zabójstwo mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

Policjanci kryminalni i dochodzeniowo- śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach oraz funkcjonariusze kryminalni z podległych jednostek przy współudziale policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pracowali nad sprawą zabójstwa 66-letniego mężczyznę, do którego doszło 24 czerwca w jednym z mieszkań w Brusach. O zgonie mężczyzny dyżurny chojnickiej policji został powiadomiony przez współlokatora.

Na miejsce zostali skierowani policjanci oraz załoga karetki pogotowia. Lekarz stwierdził zgon 66-latka, nie wykluczając udziału osób trzecich. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej, technik kryminalistyki, który wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie zabezpieczał ślady na miejscu zdarzenia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci, ustalili że w mieszkaniu denata odbywała się impreza podczas której trzy osoby spożywały wspólnie alkohol.

W trakcie spotkania doszło do kłótni pomiędzy uczestnikami Jeden z uczestników, jak ustalili śledczy, 23-letni mieszkaniec gminy Czersk miał uderzać 66-latka wielokrotnie w głowę oraz dusić. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a mundurowi natychmiast podjęli poszukiwania podejrzewanego. Równolegle nad sprawą intensywnie pracowali kryminalni, którzy zbierali informacje na temat tej zbrodni, ustalali świadków, rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat okoliczności śmierci 66- latka oraz o sprawcy. Wizerunek poszukiwanego został rozesłany do wszystkich patroli na terenie powiatu.

Poinformowano również ościenne jednostki o prowadzonych poszukiwaniach. Kryminalni sprawdzali i analizowali wielogodzinne zapisy z kamer monitoringu z terenu Brus, ale również z innych części powiatu. Prowadzono szeroko zakrojone działania operacyjno-rozpoznawcze. Do działań wykorzystano policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną oraz psy tropiące. Z policyjnych ustaleń wynikało, że 23-latek może ukrywać się na terenach leśnych w okolicach Brus oraz Rytla.

Dzisiaj rano policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zauważyli na jednej z ulic Chojnic mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego mieszkańca gm. Czersk. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg pieszy. Po kilku minutach mężczyzna, który próbował się schować w jednej z piwnic został obezwładniony i zatrzymany. 23- latka policjanci przewieźli do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a dziś doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Chojnicach, gdzie przeprowadzane są z nim czynności procesowe. Za zabójstwo 23- latkowi grozi nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

KPP