Policjanci zatrzymali do kontroli ponad 100 kierujących

Policjanci chojnickiego ruchu drogowego od piątku do niedzieli przeprowadzili na terenie powiatu działania pod kryptonimem „Prędkość” w ramach prowadzonej akcji w całym województwie pomorskim.

Aby przeciwdziałać tragicznym skutkom zdarzeń, policjanci prowadzili intensywne kontrole i czujnie reagowali na wszystkie nieprawidłowości, których dopuszczali się kierujący.   |  fot. KPP

Policjanci z chojnickiego wydziału ruchu drogowego po raz kolejny w miniony weekend przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców poruszających z się z nadmierną prędkością.  W trakcie tej akcji pn. „Prędkość” mundurowi byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków.

Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry i agresja to najczęstsze wykroczenia popełniane przez kierujących. W czasie trwających działań, policjanci zatrzymali do kontroli ponad 100 kierujących. Funkcjonariusze za niestosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego nałożyli 78 mandatów karnych na kierujących, które w większości były za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Podczas działań zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, którzy mieli od 0,6 do 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeden z tych kierujących nie dosyć, że usiadł za kierownice auta mając ponad 1,5 promila alkoholu to staranował ogrodzenie posesji i uderzył w drzewo. Ponadto podczas czynności wyszło na jaw, że nie posiadał on w ogóle uprawnień do kierowania. Kolejny z zatrzymanych nietrzeźwych nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Okazało się, że ten 19- letni mieszkaniec Czerska również nie posiadał uprawnień i kierował mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie działań policjanci w Zielonej Hucie zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu bytowskiego , który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 55 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i nałożyli mandat karny, a na jego konto trafi 10 punktów karnych.

Prowadzone działania miały uświadomić kierującym, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy. Eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych, agresywnych, łamiących przepisy ruchu drogowego kierowców, niezmiennie od lat, jest jednym z głównych celów w działaniach Policji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń kontrole oraz badania trzeźwości są wykonywane szybko i skutecznie, nie tworzą nadmiernych utrudnień w ruchu drogowym.

Przypominamy, że w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym należy niezwłocznie informować o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

KPP

Zapisz

 1. 14 maja 2018  15:48   Pytanie do policji (1)   podatnik

  Czy widząc pojazd poruszający się poza terenem zabudowanym 35-40 km/h też mam dzwonić czy spisać numery ? Przypominam , że jest to utrudnianie ruchu wg.PRD a przy okazji stwarza zagrożenie na drodze i o tym policja zapomina , podobnie z rowerzystami ,którzy nie korzystają ze ścieżek rowerowych (np: ul.Lichnowska) i przejeżdżają rowerami na oznakowanych przejściach (tylko)) dla pieszych .

  5
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 maja 2018  07:09   Tak, masz to zrobić. ...   chojnicki podatnik

   Tak, masz to zrobić. Powinieneś reagować, a nie pozostać biernym. Na ulicy Lichnowskiej w Chojnicach nie ma ścieżki rowerowej. Na jej części, od strony ogródków działkowych jest droga dla pieszych i rowerów.

   2
   3