Policjanci zapraszają seniorów powiatu chojnickiego na debatę

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach organizują debatę pn. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ" z seniorami z powiatu chojnickiego.

Spotkanie odbędzie się w ramach debaty społecznej organizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Chojnicach w Centrum Edukacji Wdrożeniowej przy ulicy Piłsudskiego 30a.

Spotkanie odbędzie się 13 czerwca o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Centrum Edukacji Wdrożeniowej w Chojnicach. Funkcjonariusze będą wskazywać jak można ustrzec się przed oszustami oraz jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Serdecznie zapraszamy!

Głównym celem spotkania jest przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Policjanci będą rozmawiali z seniorami o tym jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze będą mówić m.in. o metodach działania przestępców, aby seniorzy wiedzieli jak można ustrzec się przed zagrożeniami.

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Spotkania te pozwalają na wymianę informacji między Policją a mieszkańcami poszczególnych dzielnic o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

KPP