Policja podsumowała akcję "Znicz"

W czasie trwającej w tym roku „Znicz 2018”, która została przedłużona o kolejne dni na drogach powiatu chojnickiego w okresie od 31 października do dnia wczorajszego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jedynie odnotowano 6 niegroźnych kolizji.

Przez te kilka dni do służby skierowano ponad 200 policjantów.   |  fot. KPP

Przez 5 dni policjanci z chojnickiej drogówki oraz funkcjonariusze prewencji na terenie powiatu chojnickiego czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w drogę by odwiedzić groby swoich bliskich. Zarówno 1 listopada jak i następnego dnia w rejonach cmentarzy mundurowi kierowali ruchem i czuwali nad bezpieczeństwem kierujących oraz pieszych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w właściwych fotelikach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzali czy wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy i czy samochody nie były przeładowane.

Dodatkowo mundurowi sprawdzali, czy piesi poruszający się poza terenem zabudowanym byli wyposażeni w elementy odblaskowe. Podczas działań policjanci w ramach akcji „bądź widocznym patriotą” rozdawali uczestnikom ruchu opaski odblaskowe. Przedsięwzięcie to miało na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas prowadzonych wzmożonych działań policjanci zatrzymali 2 kierujących pod wpływem środków narkotycznych oraz jednego pod wpływem alkoholu. Kierujący, którzy dopuścili się przestępstwa drogowego w najbliższym czasie odpowiedzą za to przed sądem. Za kierowanie pod wpływem alkoholu bądź środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

KPP

Zapisz

 1. 5 listopada 2018  12:07   mam pytanie (1)   anonim

  mam pytanie? jak oni sprawdzali to,że samochody są przeładowane? jeżdżą z wagą?

  3
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 listopada 2018  14:07   Masakra   Karolina

   Logiczne że przeładowane to to, czy zgadza się dozwolona ilość osób przewożonych... XXI wiek

   0
   0