Poetycko i muzycznie

6 sierpnia w charzykowskim „Holiday`u” odbyła się impreza zatytułowana ”Gitarą i piórem”. Zorganizowała go grupa poetycka „Na oścież”. Podsumowano w niej konkurs poetycki „O srebrny kluczyk”.

Uczestnicy piątkowej poetyckiej imprezy w restauracji "Holiday".   |  fot. m.n.

Wzięli w nim udział twórcy z całego kraju, którzy jutro pojawią się na XVI Chojnickiej Nocy Poetów. zobacz_.jpg Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. Na najlepszą fraszkę swe utwory przekazało 7 poetów. Niektórzy więcej, niż jedną fraszkę. Werdykt odczytała jurorka, Ariana Nagórska. Główna nagroda w postaci „buteleczki ze smaczną naleweczką” przypadła Bernadecie Korzeniewskiej za „Optymizm” oraz Wojciechowi Ossolińskiemu za fraszkę bez tytułu. W głównym konkursie zgłoszono 18 wierszy. Oceniał je Karol Maliszewski, znany krytyk, eseista, poeta, współpracownik TVP Kultura. Trofeum, wykonane jak zwykle przez Henryka Merchela, przypadło Beacie Patrycji Clary. Wyróżnienie otrzymała Agnieszka Tomczyszyn.

Laureaci konkursów, jurorzy, i nie tylko, swe utwory przedstawiali podczas nastrojowego koncertu, którego obsługiwał za konsoletą Bogdan Duraj. Część muzyczną uświetnił występ Tadeusza Kolańczyka, który akompaniując na gitarze, śpiewał piosenki do tekstów obecnych na sali poetów. Równie wielkimi brawami zostały przyjęty recital bardzo utalentowanego duetu Magdalena Melnyczek - Dariusz Krygowski. Wykonali m.in. piosenki Alicji Majewskiej, Anny Jantar czy duetu Grzegorz Turnau/Barbara Stępniak – Wilk. Udało im się także skutecznie zachęcić obecnych na imprezie do tańca na parkiecie „Holiday'u”. Całość poprowadził, jak zwykle fachowo i z ogromną kulturą, Kazimierz Rink. Na zakończenie w imieniu organizatorów serdecznie podziękował Ewie i Bogdanowi Durajom za bezinteresowne udostępnienie lokalu i pomoc w realizacji tej poetyckiej imprezy.

(je)

fotoreportarz.jpg

 1. 7 sierpnia 2010  13:24   strona nocy poetów   anonim

  http://www.bibliotekachojnice.pl/noc_poetow/index.php

  0
  0
 2. 7 sierpnia 2010  07:06     anonim

  http://chojnice.com/wiadomosci/teksty/Noc-Poetow-wkrotce/1819

  0
  0