Podsumowanie występów tancerek z ChCK

W styczniu ogłoszono szczegółowe wyniki punktowe zawodów tańca sportowego Polskiej Federacji Tańca, które odbyły się w grudniu 2020 r., czyli najważniejszych zawodów dla tancerek Chojnickiego Centrum Kultury .

Tancerki z Chojnickiego Centrum Kultury w różnych grupach wiekowych odnoszą sukcesy.   |  fot. ChCK

Na International Polish Championships - RASZYN najwięcej punktów w solo otrzymała Amelia Pawlak, i na tych wyjątkowych międzynarodowych zawodach, była na miejscu VIII w jazzie solo, Julia Religa na miejscu X w jazzie solo, Natalia Mosek na miejscu XI a Jasmina Kloskowska na miejscu XXII w modernie solo. W Warszawie na Mistrzostwach Mokotowa zaprezentował się z powodzeniem zespół Sigma, który wytańczył podium w jazz formacjach do 12 lat i łącznie z solistkami i duetami, tancerki przywiozły z Warszawy aż 6 pierwszych miejsc, 5 drugich i 5 trzecich.

W stolicy zaprezentowały się dwadzieścia dwie tancerki z ChCK. Najwięcej punktów w solo powyżej 16 lat otrzymała Marta Szyszka i Natalia Mosek. W solo 11-15 lat za znakomitą formę techniczną i muzyczną największą ilość punktów zdobyła Julia Religa, Amelia Pawlak, Oliwia Jelińska, Aleksandra Machalewska, Lena Barczyńska i Maja Lenz. Większość tancerek otrzymała awans o klasę taneczną wyżej. Aleksandra Machalewska w solo jazz do 11 lat otrzymała awans aż o dwie klasy taneczne. Najwięcej medali w solo otrzymała Marta Szyszka, Natalia Mosek i Julia Religa. Medale w duetach wytańczyły Natalia Mosek, Marta Szyszka, Amelia Pawlak, Julia Religa, Amelia Rybacka i Inga Mischka.

Grudzień był bardzo pracowitym miesiącem. Na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Rudolf, który odbył się w formie online, organizator zawodów Grupa Festiwale Włocławek przyznał I miejsce w jazz solo do 11 lat Aleksandrze Machalewskiej. W solo show dance do 12 lat II miejsce zajęła Oliwia Jelińska, III miejsce Lena Barczyńska. W solo modern do 12 lat II miejsce dla Kornelii Ziółkowskiej, III miejsce dla Oliwii Jelińskiej. Pierwsze miejsce dla duetu modern do 12 lat dla Leny i Oliwii. W jazz solo do 12 lat II miejsce Oliwia Jelińska, III Lena Barczyńska. W disco solo do 12 lat I miejsce Lena Barczyńska i III Oliwia Jelińska.

W pracowni tanecznej ChCK, także najmłodsza grupa tancerek (8,9 plus 7 lat) miała swój Mikołajkowy Konkurs Tańca. Najwięcej punktów w kategorii solo lyrical i I miejsce otrzymała Kinga Kiedrowska, II miejsce Wiktoria Knopik i Zuzanna Spichalska, III Magdalena Kaczmarek i Zofia Rybacka. W konkurencji do muzyki bardzo rytmicznej I miejsce Zofia Rybacka, II miejsce Alicja Januszewska i Kinga Kiedrowska, III miejsce Michalina Buse i Magdalena Kaczmarek.

Na tanecznych Mirażach w Bydgoszczy prezentowały się trzy tancerki i wytańczyły II miejsce w duetach modern 12- 15 lat – Lena Barczyńska i Oliwia Jelińska, w solo modern 12-15 lat IV miejsce Lena Barczyńska i V miejsce Oliwia Jelińska. Trenerem dziewcząt i koordynatorem do spraw Polskiej Federacji Tańca jest Monika Michalewicz. Choreografie przygotowała Monika Michalewicz, Natalia Rudnik, Marta Szyszka, Natalia Mosek.
Podkłady muzyczne na zawody tańca sportowego opracowało Studio Nagrań ChCK- Janusz Łangowski.

Ł. Sajnaj