Podsumowanie akcji „Znicz” w powiecie chojnickim

Rozsądek, ostrożność i trzeźwy umysł są najważniejszymi czynnikami mających wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policyjna akcja „Znicz” dobiegła końca, jednak nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zachowali się w sposób rozważny i rozsądny.

W trakcie akcji "Znicz" mundurowi kierowali ruchem i czuwali nad bezpieczeństwem kierujących oraz pieszych uczestników ruchu.   |  fot. KPP

Tegoroczna akcja „Znicz 2019” na drogach w całym kraju rozpoczęła się 31 października. Przez te kilka dni policjanci drogówki oraz funkcjonariusze prewencji na terenie powiatu chojnickiego czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w drogę by odwiedzić groby swoich bliskich. Zarówno 1 listopada jak i w następnych dniach w rejonach cmentarzy mundurowi kierowali ruchem i czuwali nad bezpieczeństwem kierujących i pieszych.

Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali  trzeźwość kierujących. Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w właściwych fotelikach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzali czy wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy i czy samochody nie były przeładowane.

Dodatkowo mundurowi sprawdzali, czy piesi poruszający się poza terenem zabudowanym byli wyposażeni w elementy odblaskowe. Podczas tej akcji na drogach powiatu chojnickiego zatrzymano 1 kierowcę pod wpływem narkotyków oraz 4 mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę auta pod wpływem alkoholu. Między nimi był 16 - letni mieszkaniec Chojnic. Nietrzeźwi kierujący mieli od 0,7 do prawie 2 promili w wydychanym powietrzu.

Za jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Nieletni 16-latek za popełnienie czynu karalnego odpowie przed sądem rodzinnym.Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 112.

KPP

Zapisz

 1. 4 listopada 2019  18:07   kierowanie ruchem   kierowca

  nie bądźcie śmieszni trzeba było zobaczyć ten cyrk przy wyjeździe z parkingu k.kaplicy

  8
  6
  Odpowiedz
 2. 4 listopada 2019  13:09   Pijaczkow pod sklepikami ...   Alkoholikow Parkujacych

  Pijaczkow pod sklepikami osiedlowymi szczajacych rzygajacych

  5
  5
  Odpowiedz
 3. 4 listopada 2019  13:06   Po dysce w parku bytowska ... (1)   Piratow scigajacych sie w Chojnicach

  Po dysce w parku bytowska tego pirata z teczowych lewackich lgbt plus piratujacego do ratusza wyscigi na gdanskiej obwodnicy to na dzis

  11
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 listopada 2019  13:34   Ty swoją głupotą przebiłeś   Kasia

   wszelkie dopuszczalne normy *******, weź się wreszcie nierobie do jakiejś pracy, zamiast wypisywać te idiotyzmy i być na utrzymaniu mamusi i MOPS-u!

   7
   4