Pijany wiózł dzieci

Prawie 1,80 promila alkoholu miał we krwi kierowca volkswagena zatrzymany dzisiaj (30.12.br.) przed południem przez policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego chojnickiej komendy.

Jazda w stanie nietrzeźwym zagrożona jest karą pozbawienia wolności.

Około godz. 8.30 na ul. Kościerskiej w Chojnicach uwagę policjantek z drogówki zwrócił kierowca volkswagena, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariuszki zatrzymały auto do kontroli. W samochodzie siedziało dwoje dzieci w wieku 8 i 10 lat. Kierowca został poddany badaniu trzeźwości. Jego wynik nie pozostawiał wątpliwości –  34 - letni mieszkaniec Łodzi nie powinien był wsiadać za kierownicę. Mężczyzna miał we krwi niemal 1,80 promila alkoholu. W trakcie dalszych sprawdzań policjantki ustaliły, że na kierowcy volkswagena do 2019 roku ciąży sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, a ponadto jest on poszukiwany w celu odbycia kary.
Mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do Aresztu Śledczego  w Chojnicach. Dzieci przekazano pod opiekę rodziny. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a za niestosowanie się do zakazu orzeczonego przez sąd – kara do 3 lat więzienia.
KPP