Pijany przewoził nielegalny tytoń i papierosy

Policjanci z chojnickiego ruchu drogowego w miejscowości Zielona Huta zatrzymali do kontroli osobowego golfa, którym kierował 62- latek z powiatu słupskiego. Jak się okazało podczas kontroli, cały samochód wypełniony był tytoniem bez akcyzy.

W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie tylko popełnił przestępstwo skarbowe, bo jak wskazało badanie alkomatem mężczyzna prowadził auto będąc pod wpływem alkoholu.   |  fot. KPP

Przed weekendem majowym funkcjonariusze chojnickiej drogówki, zatrzymali do kontroli osobowego golfa, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Od początku mężczyzna był bardzo zdenerwowany. Szybko wyszło na jaw, że nie tylko popełnione wykroczenie było tego przyczyną. We wnętrzu pojazdu znajdowały się worki jutowe wypełnione krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy.

Ponadto w trakcie czynności policjanci poczuli od kierującego wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad promil w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności policjanci podczas przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanego mężczyzny zabezpieczyli kolejne worki z tytoniem oraz 1150 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało łącznie nielegalnego pociętego tytoniu w workach było blisko 130 kg.

Gdyby zabezpieczony towar bez akcyzy trafił na rynek uszczupliłby skarb państwa na kwotę ponad 130 tysięcy zł. Zatrzymany 62 - latek usłyszał już zarzuty posiadania tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz kierowania w stanie nietrzeźwości, a także został ukarany mandatem karnym za przekroczenie prędkości. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

KPP

 1. 4 maja 2020  20:51   głupi i tyle   anonim

  głupi i tyle

  4
  0
 2. 4 maja 2020  12:53   Napił się na odwagę   pies

  a i tak się wpieprzył, ale miał chłop pecha.

  11
  2