Pierwsza runda XI Dziecięcej Gali Piłkarskiej za nami

Wczoraj (6.01.) rozegrano w Hali Sportowo - Widowiskowej Centrum Park Chojnice mecze pierwszego dnia XI Dziecięcej Gali Piłkarskiej "Dumni z Natury" zorganizowanej przez MKS Chojniczanka. W sobotę 8.01 od 10.00 kolejne mecze Gali.

6 stycznia w piłkarskich rozgrywkach udział wzięli ośmiolatkowie.   |  fot. mkschojniczanka.pl

W meczach zmierzyły się drużyny z rocznika 2013. Zagrały drużyny KP Starogard Gdański, MKS Debrzno, U-2 Bytów, Brdy Rytel, a także po dwa zespoły z Kolejarza Chojnice i gospodarza zawodów, czyli Chojniczanki. Emocji i dobrej zabawy nie brakowało. Każde starcie obfitowało w gole, walkę i rywalizację w duchu fair-play. W naszym turnieju wygrał każdy uczestnik. Nie prowadzono żadnych rankingów czy tabel.

Po fazie grupowej każda z drużyn grała kolejne spotkania wg. turniejowej drabinki. Na sam koniec gali wyróżniono statuetkami i pamiątkowymi medalami wszystkich zawodników. Przyznano także indywidualne nagrody dla najlepszych graczy z każdej drużyny. Wszystkie spotkania były sędziowane przez zawodników pierwszej drużyny Chojniczanki - Jakuba Banacha i Kacpra Kasperowicza

W trakcie Gali trwały także specjalne konkursy, które przeprowadzane były na małej hali. Młodzi zawodnicy mogli się sprawdzić w konkursie żonglerki, konkursie szybkościowym oraz konkursie skuteczności. We współpracy z KIKI pracownia artystyczna, każda z drużyn odbyła także zajęcia z ekologii. Sponsorem nagrody dla najlepszego zawodnika turnieju była firma Sport-Club.pl. Dziękujemy również za wsparcie Miastu Chojnice, Powiatowi Chojnickiemu oraz firmie Eurostandard.

Oprac. (je) na podstawie MKS Chojniczanka