Pierwsza Komunia Święta - wyjątkowa chwila i wyjątkowe prezenty

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważna uroczystość w życiu młodych katolików. To dzień, w którym po raz pierwszy przyjmują Eucharystię.

Zbliżająca się Pierwsza Komunia Święta to niewątpliwie niezwykłe wydarzenie. Dla dziecka to pierwsza tak ważna uroczystość, na której pojawi się cała rodzina.   |  fot. nad.

Z tego względu zasługuje na wyjątkową oprawę, odświętny strój i uznanie bliskich, które, poza dobrym słowem, najchętniej okazuje się podarunkami. Z perspektywy gości, komunijny prezent to bardzo ważny element. Ma on podkreślić ważność całego wydarzenia, ale i uszczęśliwić dziecko, które właśnie rozpoczęło nowy etap w swoim życiu. Dzieci po Pierwszej Komunii Świętej znają już i rozumieją podstawowe prawdy wiary oraz są gotowe, by w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej.

Jaki prezent na Pierwszą Komunię Świętą? 

Takie pytanie stawia, sobie każdy zaproszony gość. By prezent na pierwszą komunię rzeczywiście okazał się trafiony, trzeba przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze, pamiętamy o okolicznościach! Dobrze, aby podarunek mógł stanowić pamiątkę tego dnia i chociaż w małej swojej części nawiązywał do uroczystości. Kolejny aspekt to praktyczność. Rzecz, która posłuży młodemu człowiekowi w jakimś cel - do nauki, zabawy czy rozwijania pasji - to zawsze dobra inwestycja.

Należy również mieć na uwadze wiek. Obecnie do Pierwszej Komunii Świętej dopuszcza się dzieci z trzeciej klasy szkoły podstawowej, czyli w wieku 9. lat. Zatem w tym przypadku raczej nie sięga się już po zabawki. To zdecydowanie czas na nieco poważniejsze akcesoria, czy też urządzenia. 

Popularne prezenty na Pierwszą Komunię Świętą 

Jak się okazuje, najbardziej tradycyjne prezenty na okoliczność pierwszej komunii nadal nie tracą na popularności. Medaliki i krzyżyki na łańcuszkach to jedne z najpiękniejszych pamiątek, które warto spersonalizować grawerem. Oczywiście wraz z biegiem czasu, zmienia się design, a sprzęty zostają wzbogacone o nowoczesne funkcjonalności. I tak standardowe zegarki dziś zastępują smartwatche, zsynchronizowane ze smartfonem, a dawne discmany - nowoczesne odtwarzacze MP4, smartfony, itp. Wbrew pozorom dużym trendem wśród komunijnych prezentów nadal są rowery. W dodatku do łask wracają również składaki, które dziś są nowocześnie stylizowane.  

Nowoczesny i nietuzinkowy prezent na Pierwszą Komunię Świętą 

Jeśli ponad tradycję stawiamy oryginalność, warto prezentu komunijnego poszukać wśród nowoczesnych sprzętów i elektroniki. W aktualnych trendach są hulajnogi i deskorolki elektryczne, a także konsole do gier, czyli PlayStation 4 i Xbox One. Coraz częściej zapraszani goście decydują się na różnego rodzaju vouchery i bony podarunkowe, dopasowane do konkretnych zainteresowań, ale pozwalające dziecku wybrać dokładnie to, czego pragnie.

(mat. partnera)

  1. 22 maja 2020  11:49   A może uczciwiej byłoby ...   Charzykowianin

    A może uczciwiej byłoby ujawnić przytoczonego tajemniczego partnera ? Poznamy wtedy prawdziwie intencje tych porad Po pierwsze transparentność i uczciwość,

    4
    5