Piękny cel, Piękny koncert!

Zespół „Muzycy i Przyjaciele” przyzwyczaił nas już do tego, że najpiękniejszych koncertów w ich wykonaniu mamy okazję wysłuchać wtedy, gdy grają i śpiewają w bardzo ważnym celu.

Pieniądze zebrane podczas koncertów w całości zostaną przeznaczone na wsparcie leczenia Macieja i Nikodema.   |  fot. nad.

Takim celem z pewnością jest występ, który towarzyszy zbiórkom funduszy przeznaczonych na rehabilitację i leczenie chorych dzieci. Zarówno „muzycy”, jak i „przyjaciele”, czyli osoby zaangażowane w te przedsięwzięcia, zawsze przygotowują się perfekcyjnie do takich wydarzeń. Parafianie z Ogorzelin oraz Ostrowitego mieli okazję w Święto Trzech Króli do udziału w jednym z takich koncertów.

Proboszczowie tych parafii po raz kolejny zaprosili muzyków do pomocy w zbiórce pieniędzy na rzecz Macieja Kucmanna i Nikodema Bilińskiego Meliszowicza. Kolędy i pastorałki wybrzmiały w nietypowych aranżacjach – można było usłyszeć dźwięki charakterystyczne dla folkloru góralskiego, ale też reggae i jazzu. Prezentowane były kolędy bardzo popularne, które publiczność śpiewała razem z wykonawcami, ale też piosenki świąteczne – m.in. z repertuaru grupy Pod Budą.

Pięknym wokalem zachwycała Sylwia Mazur, a towarzyszyli jej: Eugeniusz i Michał Ratkowscy, Wiesław Galikowski oraz Karol Ostrowski. Ten ostatni świetnie poradził sobie też w roli konferansjera oraz osoby zachęcaj do hojnych datków. Profesjonalistom towarzyszyła młodzież grająca na instrumentach perkusyjnych oraz występująca w chórkach.

Występy nie obyły się bez  gromkich braw i bisów – wielu z przybyłych na ten świąteczny koncert na równi oklaskiwało talenty muzyczne młodych ludzi, jak też ich chęć bezinteresownej pomocy. „Muzycy i Przyjaciele” po raz kolejny zachwycili swoją muzyką i wielkim sercem. To dzięki nim udało się zebrać kolejne kwoty na rehabilitację i leczenie dzieci a mieszkańcy regionu mieli dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i najcieplejszych, świątecznych emocji.

Ogorzeliny - koncert dla Macieja Kucmann - 1500 zł

Ostrowite - koncert dla Nikodema Bilińskiego - Meliszowicz - 1632,50 + 1 euro + 20 koron

Justyna Wesołowska

Zapisz