„Piątka” zabrała puchar

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 zwyciężyła w 17 edycji międzyszkolnego turnieju „Sport to świetna zabawa”. Impreza przeznaczona jest dla uczniów klas I – III i to jedyne tego typu zawody sportowe dla młodszych klas szkolnych.

Puchar zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5.   |  fot. nad.

Turniej pt. „Sport to świetna zabawa” organizowany jest przez chojnicką Szkołę Podstawową nr 3 od 1999 roku. Biorą w nim udział 12 osobowe reprezentacje szkół, w których uczestniczy po 4 uczniów z klasy I, II i III. Uczniowie rywalizują w zabawach sportowych, walcząc o przechodni puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 – Karola Kołyszko.

W zeszłym roku puchar wywalczyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 7. W tym roku walka o puchar rozpoczęła się na nowo. W „Trójce” w duchu „fair play” bawiły ekipy z SP 1, SP 5, SP 7 i drużyna gospodarzy – SP 3. Uczniowie rywalizowali w ośmiu konkurencjach sportowych, sprawdzając m.in. swoją szybkość, celność, zwinność oraz umiejętność jazdy na hulajnodze.

Organizator oraz główny prowadzący imprezę - Andrzej Schulz zadbał również o to by aktywnie w rywalizację włączyli się opiekunowie poszczególnych drużyn. W dziewiątej konkurencji swoją sprawność sprawdzili nauczyciele. Po zaciętym boju najlepsi okazali się uczniowie z SP 5, którzy otrzymali w posiadanie na rok puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3. Drugie miejsce zajęli ex aequo reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 7 i gospodarze turnieju – ekipa „Trójki”.

Tuż za podium uplasowali się zawodnicy z SP 1. Tego dnia jednak nikt nie był przegrany. Każda drużyna otrzymała nagrody dla szkoły, a każdy uczestnik słodki upominek. Głównymi organizatorami imprezy, jak co roku była Małgorzata Pestka i Andrzej Schulz. W organizację zaangażowały się również wszystkie panie z edukacji wczesnoszkolnej.