Ostrzeżenie przed wchodzeniem na lód!

Mimo licznych apeli i prowadzonych akcji profilaktycznych przez policjantów w ostatnim czasie w całym kraju doszło do tragicznych wypadków na zbiornikach wodnych.

Policja ostrzega przed wchodzeniem na lód. Ulega on ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku.   |  fot. KPP

Nadal nie brakuje osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo, wchodzą na zamarznięte akweny. Prognozy pogody przewidują znaczny wzrost temperatury i poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo niebezpieczne. Policjanci z Chojnic, Czerska i Brus od początku zimy kontrolują akweny znajdujące się na terenie powiatu chojnickiego, prowadzą również działania profilaktyczne żeby uczulić, szczególnie najmłodszych, że zabawa na lodzie jest bardzo niebezpieczna i może doprowadzić do tragedii.

Co prawda wraz z nadchodzącym ociepleniem warstwa lodu szybko nie zniknie, ale będzie coraz słabsza i może nie wytrzymać ciężaru człowieka. Chodzenie na pokrywę lodową może być bardzo niebezpieczne, a po wpadnięciu do wody może dojść do niebezpiecznego wychłodzenia organizmu. Wyjście z takiej opresji może być bardzo trudne zwłaszcza wtedy, kiedy nie będzie w pobliżu nikogo kto zawiadomi odpowiednie służby i sprowadzi pomoc.

Policjanci apelują do rodziców, aby uczulali swoje pociechy na niebezpieczeństwo, które czyha na zamarzniętych jeziorach czy też oczkach wodnych, proszą również aby nie przechodzili obojętnie, kiedy inne dzieci wchodzą na lód. To właśnie najmłodsi są najbardziej nieświadomi zagrożeń kiedy spędzają czas wolny bawiąc się na ślizgawkach.

KPP

Zapisz