Opakowania idealnie dopasowane do produktów. Sprawdź opcje personalizacji

W przypadku firm oferujących sprzedaż wysyłkową, jedną z najistotniejszych kwestii jest pakowanie produktów. Towar musi przecież zostać starannie zabezpieczony, a do tego przesyłka powinna prezentować się estetycznie i oryginalnie.

Pudełka przeznaczone do wysyłki towaru muszą zapewniać nie tylko pełną ochronę produktów, lecz także oszczędność czasu.   |  fot. nad.

Oczywiście nie bez znaczenia jest także tempo pakowania. Im mniej czasu zajmuje przygotowywanie produktów do wysyłki, tym lepiej. Czy istnieje opakowanie, które spełnia wszystkie te kryteria? Jakie pudełka najlepiej nadadzą się do branży e-commerce? W czym wysyłać towary o nietypowych kształtach? Sprawdź.

Kartony na zamówienie – rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb

W większości hurtowni znajdziemy kartony w kilku standardowych rozmiarach, niestety nie zawsze któryś z nich da się  dopasować do przedmiotów, które wysyłamy. W takiej sytuacji kartony często trzeba nacinać lub wypełniać dużymi ilościami skropaku. W jednym i w drugim przypadku oznacza to marnotrawstwo czasu oraz pieniędzy. Lepiej zamówić opakowania, które pod względem kształtu i wymiarów będą idealnie pasować do oferowanego przez ciebie towaru.

Na tej stronie możesz zamówić każdy rodzaj kartonów w dowolnym rozmiarze: https://kraften.pl/kartony-na-zamowienie-65. Co więcej, realizacja zamówienia przebiegnie w błyskawicznym tempie. Dzięki takim, idealnie dopasowanym pudełkom cały proces pakowania przebiegnie szybko i bezproblemowo. Wszystkie, nawet najbardziej nietypowe rzeczy wreszcie zyskają odpowiednie opakowanie.

Kartony z nadrukiem – najskuteczniejsza reklama

Jeśli chcesz odnieść rynkowy sukces, musisz znaleźć skuteczny sposób na wypromowanie swojej firmy. Dlaczego więc nie wykorzystać w tym celu… pudełka? Karton trafi przecież do rąk wszystkich kupujących, a wraz z nim komunikat, który umieścisz na opakowaniu. Jest to więc bardzo skuteczny, a zarazem tani nośnik reklamowy. Jedyne co należy zrobić, to zamówić kartony z nadrukiem. Logo firmy to podstawa, ale na takim opakowaniu może znaleźć się również unikalna grafika, napis czy hasło reklamowe. W ten sposób wyróżnisz swoją markę na tle konkurencji i przyciągniesz uwagę klientów, którzy z pewnością zapamiętają nazwę twojego sklepu na długo.

Kartony z nadrukiem dostępne są na stronie: https://kraften.pl. Specjaliści z działu graficznego przygotują dla Ciebie projekt dopasowany do profilu twojej działalności. Pamiętaj, że klienci doceniają kreatywne rozwiązania. Możesz więc zaproponować klupującym, by po otworzeniu przesyłki wykorzystali karton w inny sposób np. jako organizer, zabawkę czy jako szafkę. Wystarczy tylko dołączyć do przesyłki kartkę z krótką instrukcją wykonania. Inspirujące pomysły znajdziesz w artykule: Jak wykorzystać niepotrzebne opakowania tekturowe.

Jakie opakowania najlepiej sprawdzą się w e-commerce?

Pudełka przeznaczone do wysyłki towaru muszą zapewniać nie tylko pełną ochronę produktów, lecz także oszczędność czasu. Dlatego w tym przypadku najlepiej sprawdzą się kartony fasonowe. Ich złożenie odbywa się bez użycia taśmy klejącej. Wystarczy włożyć rzeczy do środka, a potem wsunąć górną klapę w wyznaczone otwory i paczka jest już gotowa do wysyłki. Opakowania fasonowe mają uniwersalne zastosowanie. Możesz wysyłać w nich drobne sprzęty, odzież, zabawki, galanterię, akcesoria czy też książki.

Ponadto pudełka prezentują się elegancko, więc w parze z ich uniwersalnym zastosowaniem idzie także estetyka. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z kartonów E-co Box skonstruowanych specjalnie na potrzeby branży wysyłkowej. Podobnie jak kartony fasonowe, zapakujesz je bez użycia taśmy klejącej za pomocą specjalnego paska klejowego. Przy rozpakowywaniu wystarczy tylko go oderwać. Dzięki temu klient otworzy przesyłkę bez użycia nożyczek, co sprawi, że towar nie będzie narażony na uszkodzenie. Komfort, estetyka i bezpieczeństwo w jednym.

Pozostałe akcesoria do pakowania, które sprawdzą się w e-commerce

Kartony to nie wszystko. Do zabezpieczenia rzeczy przydadzą się również wypełniacze, tekturowe przekładki i narożniki, a także profile piankowe, koperty, folia stretch oraz wytrzymałe taśmy pakowe. Część z tych rzeczy również może zostać wykonana dla twojej firmy na zamówienie, a pozostałe są dostępne w wielu wariantach, więc bez problemu znajdziesz ten odpowiedni.

W branży e-commerce liczy się czas i precyzja pakowania produktów. W przypadku wysyłki przedmiotów o nietypowym kształcie lub rozmiarze spełnienie tych kryteriów może być dość kłopotliwe. W takiej sytuacji najlepiej zamówić kartony i innego rodzaju akcesoria do pakowania na wymiar. Dzięki temu podczas przygotowywania przesyłki wszystko przebiegnie bez najmniejszych problemów.

(nad.)