Olimpijskie zmagania logistyków z Chojnic

Znane są już wyniki pierwszego etapu rekordowej, V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 732 z ponad 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy się w etapie okręgowym, który wyłoni ścisłe grono finalistów.

Najlepsi spotkają się już w marcu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki - organizatora olimpiady, by sięgnąć po najwyższe laury.   |  fot. nadesłane

Wśród nich znalazło się dwóch uczniów z Chojnic. Mają 21 dni by powtórzyć, przećwiczyć i utrwalić swoją logistyczną wiedzę. O finał V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej powalczy 23 uczniów z województwa pomorskiego, w tym dwóch reprezentantów Technikum nr 2 w Chojnicach: Leszek Meller i Damian Wirkus. Czy powierzchnia magazynowa ich szarych komórek pomieściła wiedzę dającą miejsce w finale, okaże się 7 grudnia podczas II etapu logistycznego turnieju.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Rywalizacja odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i ogólnopolskim. Udział w niej biorą uczniowie techników, szkół zawodowych o profilu logistycznym, a także, coraz chętniej licealiści.  Na laureatów czekają m.in. nagrody rzeczowe oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki.

Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Alicja Błaszczyńska

  1. 17 listopada 2012  20:23   gratuluje i trzymam kciuki   anonim

    gratuluje i trzymam kciuki

    0
    0