Oko w oko w jastrzębiem

Eksperymentarium w Chojnicach ogłasza konkurs. Do wygrania udział w żywej lekcji przyrody, podczas której będzie się można spotkać oko w oko z takimi drapieżnikami jak jastrząb, płomykówka czy raróg.

Dwie pieczątki to udział w żywej lekcji przyrody z ptakami drapieżnymi.   |  fot. eksperymentariumchojnice.pl

Ptaki drapieżne to bardzo szybkie, zwinne i inteligentne ptaki. Mimo, że są naszymi sąsiadami w naturalnym środowisku trudno je zaobserwować. Raz, że jest ich mało, dwa – są płochliwe, nie przepadają za ludzkim towarzystwem i mieszkają w skrytych miejscach. Udział w żywej lekcji przyrody w Eksperymentarium będzie wyjątkową okazją, by spotkać się z tymi pięknymi ptakami oko w oko, obejrzeć z bliska ich lot, a także wziąć udział w "drapieżnej" sesji zdjęciowej.

Zajęcia zostaną przeprowadzone przez wykwalifikowanych sokolników, którzy przybliżą Wam, na czym polega ich praca oraz opowiedzą o swoich małych towarzyszach. Aby wziąć udział w konkursie, należy przyjść do Eksperymentarium co najmniej dwa razy i odebrać pieczątkę na specjalnym bilecie za każdą wizytę. Pieczątki otrzymacie podczas zwiedzania wystawy, udziału w warsztatach lub podczas urodzinek.

Lekcje odbywać się będą 12 i 13 czerwca 2019 roku. Czas trwania konkursu do 06.06.2019 r. lub do wyczerpania miejsc.

Monika Garstecka - Niemczyk

Zapisz