Odsłonięcie tablicy na rondzie im. Edwarda Gabrysia

- Wspaniały człowiek, zaangażowany. Zawsze żył sprawami mieszkańców i swojego osiedla - mówił o zasłużonym chojniczaninie, Arseniusz Finster. Dziś (1.06.) na rondzie łączącym ulice Winogronową, Czereśniową i Wiśniową odsłonięto tablicę im. E. Gabrysia.

Symboliczną szarfę z tablicy przy rondzie im. Edwarda Gabrysia zdejmowali Danuta Gabryś (żona) oraz burmistrz Arseniusz Finster.   |  fot. A. Zajkowska

W kwietniu tego roku radni miejscy zdecydowali o nadaniu rondu na styku ulic Wiśniowej, Winogronowej i Czereśniowej, imienia Edwarda Gabrysia. Dziś, w ramach uhonorowania i podtrzymania pamięci o Zasłużonym Obywatelu Miasta Chojnice, odsłonięto tablicę, która ma się temu przysłużyć. Uroczystość była krótka i skromna.

Jednak dla najbliższej rodziny zmarłego w styczniu 2018 roku,  wieloletniego radnego miejskiego i przewodniczącego os. Słonecznego, było to wzruszające i ważne wydarzenie. W spotkaniu wzięli udział m.in. burmistrz Arseniusz Finster, były wiceburmistrz Edward Pietrzyk, oraz koleżanki i koledzy Edwarda Gabrysia z samorządowych ław.

- O Edwardzie mogłabym opowiadać godzinami. To był wspaniały człowiek, samorządowiec i przyjaciel. Cieszymy się, że ta pamięć o nim pozostanie - mówiła radna Renata Dąbrowska spoglądając w kierunku tablicy upamiętniającej kolegę. Na zakończenie spotkania tablicę poświęcił ksiądz proboszcz z parafii przy ulicy Wiśniowej, Jerzy Sikora.

Anna Zajkowska